technologie media/marketing/reklama

Bezpieczna sieć firmowa dzięki usłudze online SecuReporter

18.10.2018 | ZYXEL

Utrzymanie bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej jest nie tylko skomplikowane, ale też kosztowne. Firma Zyxel Communications stworzyła SecuReporter – usługę typu SaaS opartą na chmurze, która pozwala na analizę ruchu w sieci oraz monitorowanie pojawiających się zagrożeń. Narzędzie umożliwia błyskawiczne reagowanie na wykryte ataki, a co za tym idzie – utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci.

–Straty, jakie firmy na całym świecie ponoszą w wyniku cyberataków, liczy się w milionach dolarów. Z drugiej strony odpowiednie zabezpieczenie sieci firmowej przed przestępcami internetowymi, to znaczne obciążenie dla budżetu, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego Zyxel Communications opracował rozwiązanie SecuReporter dla firm, które poszukają zoptymalizowanych rozwiązań oferujących maksymalną funkcjonalność przy relatywnie niskich kosztach – komentuje Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager w Zyxel Communications.

SecuReporter to oparta na chmurze usługa typu SaaS (Software as a Service). Jest przystępna cenowo i eliminuje koszty infrastruktury oraz instalacji. Obciążenie pamięci wykonywanymi operacjami i przechowywanymi danymi spoczywa na dostawcy usługi. Dzięki temu klient nie ponosi kosztów związanych z utrzymaniem dedykowanego serwera.

Błyskawiczny podgląd
Aplikacja dostarcza kompleksowy zestaw narzędzi do analizy i raportowania każdego przesłanego pakietu danych. Dzięki temu administratorzy mogą wykrywać zagrożenia i definiować odpowiednie reguły zabezpieczające sieć. Dodatkowo funkcjonalność polegająca na korelacji ruchu danych i zachowań użytkowników pozwala przyspieszyć diagnostykę.

Rejestrowane i analizowane w aplikacji informacje są dostępne w postaci raportów tworzonych w oparciu o harmonogram dzienny, tygodniowy lub miesięczny oraz ilustrowane wykresami. Usługa SecuReporter może wysyłać powiadomienia na urządzenie mobilne. Dzięki temu administrator sieci może w czasie rzeczywistym reagować na wykryte zagrożenie.

Narzędzie SecuReporter będzie dostępne w pierwszej kolejności dla użytkowników Zyxel ATP, a w najbliższym czasie także dla całej linii bram zabezpieczających Zyxel. Użytkownicy mogą przetestować SecuReporter bezpłatnie przez okres 30 dni lub skorzystać z subskrypcji rocznej, która obsługuje do 1000 urządzeń na każdym koncie.

kontakt dla mediów
ZYXEL
Agnieszka Skiepko

a.skiepko@neuron.pl

tel: 535 358 107

informacje o firmie

 

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku i LinkedIn!

załączniki

więcej z kategorii technologie