internet technologie media/marketing/reklama

Wydajny punkt dostępowy odporny na warunki pogodowe? To możliwe dzięki Zyxel!

16.10.2018 | ZYXEL

Niezwykle trwały model WAC6552D-S jest bardziej odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wyposażony jest w inteligentną antenę wewnętrzną, dzięki której zapewnia maksymalną siłę sygnału.

Zmienność warunków pogodowych ma wpływ na jakość połączeń bezprzewodowych na zewnątrz budynków. W efekcie uzyskanie odpowiedniej siły sygnału może być utrudnione lub generować wysokie koszty. Rozwiązaniem tego problemu jest wybór urządzeń takich jak WAC6552D-S od Zyxel Communications. Firma stworzyła punkt dostępowy odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ten model punktu dostępowego wyposażony został w technologię niwelującą zakłócenia w instalacjach masztowych, na których pracuje więcej niż jedno urządzenie. – mówi Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager w Zyxel Communications. – Urządzenie posiada zestaw montażowy i nie wymaga stosowania dodatkowych masztów, co oznacza więcej potencjalnych miejsc do wykorzystania go i przestrzeni dla gości korzystających z sieci. – dodaje.

Antena wykorzystuje innowacyjną technologię marki Zyxel, która eliminuje zakłócenia wywołane przez punkty dostępowe działające na tych samych kanałach.

Uproszczona procedura instalacji i proste zarządzanie punktami dostępowymi oznaczają wygodę użytkowania nawet dla niedoświadczonej osoby. Jednocześnie urządzenie posiada możliwość zdalnego przełączania się pomiędzy trybem niezależnym oraz zarządzanym za pośrednictwem aplikacji Zyxel ONE Network, która pozwala administratorom na szybkie przydzielanie adresów IP dla wielu punktów dostępowych.

Inteligentna antena eliminująca zakłócenia
Urządzenie posiada inteligentną antenę SU-MIMO. W odróżnieniu od większości odpowiedników stosowanych w zewnętrznych punktach dostępowych, antena użyta w WAC6552D-S posiada znaczną tolerancję kąta rozchodzenia się sygnału.

–Oznacza to, że użytkownicy sieci będą zawsze korzystać z najlepszego, niezawodnego połączenia, gdziekolwiek urządzenie będzie używane. – mówi Norbert Ogłoziński. –Dostęp do poczty, banku oraz wielu innych aplikacji jest dziś niezbędny niezależnie od miejsca, w którym przebywamy.

Model WAC6552D-S jest zgodny ze standardem IP67, co oznacza jego całkowitą odporność na pył oraz nawet najbardziej intensywne opady deszczu. Jest to również najbardziej konkurencyjny punkt dostępowy pod względem ceny w sektorze urządzeń ze stopniem ochrony IP67.

Urządzenie posiada kompaktowe wymiary 255x256x62mm. Wyposażone zostało w gigabitowy port Ethernet, port konsoli oraz zaawansowany moduł radiowy Zyxel RF-first, dzięki któremu prędkość transmisji bezprzewodowej wynosi odpowiednio 300Mbps w paśmie 2,4Mbps i 866Mbps dla pasma 5 GHz.

kontakt dla mediów
ZYXEL
Agnieszka Skiepko

a.skiepko@neuron.pl

tel: 535 358 107

informacje o firmie

 

Zyxel Communications

Zyxel Communications już od prawie 30 lat łączy ludzi koncentrując się na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla swoich klientów. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, klientów biznesowych i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach

Obecnie, Zyxel Communications tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspierając ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

ZYXEL – twój sieciowy sojusznik

Dołącz do nas na Facebooku!

załączniki

więcej z kategorii internet