wydarzenia rolnictwo

Rolnicy podziękowali za tegoroczne plony

W trzecią niedzielę września Żywiec stał się śląską stolicą rolników. Święto Plonów, potocznie zwane dożynkami, to coroczne wydarzenie umownie wieńczące ukończenie żniw i prac polowych.

Ten szczególny dla rolników dzień, zaczął się od barwnego korowodu, który przemaszerował ulicami miasta. Po uroczystej mszy dziękczynnej za tegoroczne plony rozpoczęła się najbardziej widowiskowa część obchodów, czyli Konkurs Wieńców Dożynkowych. Kunszt ich wykonania oraz pomysłowość autorów zrobiły wielkie wrażenie na podziwiających te – wytworzone ze zbóż i kwiatów – naturalne dzieła sztuki.

Z kolei amatorzy kulinarnych doznań mieli możliwość degustowania regionalnych potraw w ramach „Próbowacki Jodła Beskidzkiego”. Również TAURON, partner strategiczny wydarzenia, przygotował dla uczestników wiele darmowych atrakcji.

Imprezie towarzyszyło Święto Miodu z degustacją wyrobów. Patronat nad tegorocznymi obchodami Święta Plonów objął Wojewoda Śląski.

 

kontakt dla mediów
Rzecznik Prasowy, TAURON Polska Energia SA
Łukasz Zimnoch

lukasz.zimnoch@tauron.pl

informacje o firmie

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

 

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia