ekonomia/biznes/finanse

Traficar rozpoczął współpracę z GreenWay Polska

11.09.2018 | GreenWay Polska

Traficar w ramach projektu Roadshow udostępnił dziewięć w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE. Samochody w usłudze Traficar będą do dyspozycji klientów przez kilka tygodni we wszystkich miastach, w których wypożyczanie na minuty działa. Projekt mający na celu popularyzację pojazdów elektrycznych potrwa do lutego 2019 r. Pracownicy Traficar będą ładować ekologiczne samochody w największej sieci ładowarek – GreenWay Polska.

Zgodnie z umową o współpracy GreenWay Polska udostępnił swoje stacje dla ładowania Renault ZOE, z których korzysta Traficar. Ładowanie odbywa się głównie nocą, dzięki czemu ładowarki GreenWay pozostają w dyspozycji dla pozostałych klientów sieci, którzy korzystają z nich głównie w ciągu dnia.

Renault ZOE wyposażone są w 40 kWh baterię, pozwalającą na pokonanie dystansu nawet ponad 300 km. Ich ładowanie odbywa się po złączu AC i zajmuje na wybranych stacjach GreenWay jedynie ok. godziny.

– Współpraca z GreenWay Polska to dla nas gwarancja profesjonalnego realizowania usługi ładowania pojazdów. Rozbudowana sieć ładowarek w każdym mieście, gdzie planowany jest projekt Roadshow ZOE to pewność szybkiego i wygodnego ładowania pojazdów  – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar. Dodatkowo szybki czas ładowania to optymalizacja czasu pracy naszych serwisantów i możliwość sprawnego przywrócenia dostępności pojazdu w usłudze – dodaje Konrad Karpiński.

ZOE przetestowane

W lipcu br. GreenWay przeprowadził testy ładowania Renault ZOE. Okazało się, że samochód bardzo dobrze współpracuje z ładowarkami sieci i wypada lepiej w porównaniu z innymi samochodami ładowanymi za pośrednictwem AC. Złącza AC dostępne w szybkich ładowarkach GreenWay dysponują mocą nawet do 43 kW, co w przypadku ZOE daje krótszy czas w porównaniu z innymi pojazdami o podobnej pojemności baterii. Dla ZOE naładowanie do 80% pojemności baterii zajmuje między 60 a 90 minut w zależności od typu ładowarki.

Szybkie i ekonomiczne ładowanie

– Umowa z Traficar jest dobrym przykładem współpracy naszej sieci z firmami flotowymi. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, elastycznej umowie i korzystnym warunkom finansowym, jesteśmy w stanie zaoferować usługi na wysokim poziomie, zwiększając elastyczność korzystania z pojazdów elektrycznych naszych partnerów – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska. – Przykład Traficar pokazuje, że elektryczne rozwiązania flotowe już teraz mogą być efektywne.

Projekt realizowany przez Traficar, polega na uzupełnieniu floty o 9 elektrycznych Renault ZOE, które przez kilka tygodni będą dostępne w każdym z miast, gdzie działa usługa wypożyczania aut na minuty. Od 8 sierpnia usługa dostępna jest w Krakowie, potem przeniesie się do Warszawy, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia i na Śląsk. Projekt zakończyć ma się w lutym 2019 r.

Zasady najmu Renault ZOE dostępne są na stronie internetowej Traficar. Samochody można wypożyczyć i pozostawić w dowolnym miejscu w ramach strefy, która jest widoczna na mapie w aplikacji Traficar.

kontakt dla mediów
GreenWay Polska
Alina Geniusz-Siuchnińska

alina.geniusz@inntu.pl

informacje o firmie

O GreenWay Polska:

Spółka GreenWay Polska do 2020 roku planuje instalacje 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich. W miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na usługi ładowania zostaną zainstalowane magazyny energii, które skrócą czas oczekiwania na ładowanie, a także zmniejszą obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu. Spółka planuje także rozwój sieci wraz z zainteresowanymi partnerami. Oprócz usług ładowania, firma świadczyć będzie usługę zarządzania infrastrukturą ładowania na zlecenie innych podmiotów.

Zapewniając rozwój infrastruktury, potrzebnej kierowcom samochodów elektrycznych, jesteśmy bliżej celu, jakim jest milion elektrycznych aut na polskich drogach do roku 2025.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach instrumentu Łącząc Europę.

 Aktualizowana na bieżąco mapa sieci GreenWay (działających i planowanych stacji):

http://greenwaypolska.pl/nasze-stacje/

O Traficar:

Traficar Sp. z o.o. to spółka świadcząca innowacyjną usługę wynajmu samochodów na minuty bez zbędnych formalności i wyznaczonych miejsc na oddanie auta, wpisująca się w ideę carsharingu. Nowoczesna i intuicyjna aplikacja w smartfonie pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie. Od czerwca 2017r. jest dostępna w Warszawie, od października 2017r. we Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, a od marca 2018 r. również na Śląsku.

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse