zainteresowania/hobby praca ekonomia/biznes/finanse nauka/edukacja/szkolenia

Trzy kroki, by stać się jak najlepszą wersją samego siebie

21.08.2018 | redakcja infoWire.pl

W każdym z nas drzemie jakiś potencjał. Jednak nie każdy potrafi go w sobie obudzić. Aby to zrobić, warto zainwestować w rozwój osobisty. Poznaj trzy kroki, które pomogą ci stać się jak najlepszą wersją samego siebie.

Jak mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Tomasz Kalko, właściciel marki szkoleniowo-doradczej TomaszKalko.pl: „Rozwój osobisty to jak najmądrzejsze wykorzystanie darów, które dostaliśmy od natury, czyli naszych »zasobów«”. Dlatego jeśli chcemy się rozwijać, powinniśmy się zastanowić, w czym jesteśmy dobrzy i co nam sprawia przyjemność.

Następnie, czerpiąc z tej wiedzy, musimy wprowadzić w swoim życiu konkretne zmiany, tak aby nasz potencjał był jak najlepiej pożytkowany. Jeżeli nie jesteśmy w stanie zrobić tego sami, zwróćmy się o pomoc do trenera rozwoju osobistego.

Wreszcie po trzecie pozbądźmy się własnych ograniczeń – niepotrzebnych rzeczy zakodowanych w naszej podświadomości, które przeszkadzają nam w samodoskonaleniu. Tu dużym wsparciem może okazać się z kolei współpraca z terapeutą.

załączniki

więcej z kategorii zainteresowania/hobby