nowe produkty/usługi budownictwo/nieruchomości

Doskonały początek prac budowlanych. Sopro prezentuje szpachlę wyrównawczą AMT 468

01.08.2018 | SOPRO

Wyrównane i gładkie podłoże to absolutna podstawa prac glazurniczych oraz pierwszy, najważniejszy krok do wykonania estetycznej i trwałej aranżacji. Tu z pomocą przychodzi szpachla SOPRO AMT 468, stworzona z myślą o szybkiej i efektywnej naprawie ubytków, eliminowaniu nierówności oraz tworzeniu spadków w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych oraz na balkonach i tarasach.

Stabilna, szybkowiążąca, cementowa zaprawa szpachlowa o zwiększonej granulacji kruszywa Sopro AMT 468 to innowacyjny produkt, który przyspieszy i ułatwi realizację każdej inwestycji budowlanej. Zakres wykorzystania szpachli obejmuje wyrównywanie, wygładzanie i naprawę powierzchni podłóg, ścian czy sufitów z betonu, tynku, murów, czy jastrychów. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku pionowych, jak i poziomych powierzchni – również ogrzewanych, jako tynk wyrównawczy i masa szpachlowa do modelowania spadków na podłożach nośnych. Produkt przeznaczony jest do tworzenia warstw o grubości 2-30 mm.

Po związaniu, szpachla Sopro AMT 468 jest wodoodporna i paroprzepuszczalna, a także odporna na częste cykle zamrażania i rozmrażania oraz działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dodając do tego wysoką zawartość trasu reńskiego, a także specjalnie wyselekcjonowane frakcje kruszywa, zyskujemy idealny produkt do prac w obszarach zewnętrznych.

Wśród jej licznych zalet należy wymienić bardzo dobre właściwości i parametry robocze oraz  szybki przyrost wytrzymałości, który umożliwia wczesne przystąpienie do obróbki powierzchniowej szpachli. Chodzenie możliwe jest już po 6 godzinach, zaś układanie płytek po ok. 12 godzinach od aplikacji szpachli.

Produkt charakteryzuje niska zawartość chromianów, zgodnie z Rozporządzeniem (WE) Nr 1907/2006, załącznik XVII

Rada eksperta Sopro: W zależności od opracowywanego podłoża, zalecamy wybór odpowiedniego preparatu gruntującego - Sopro HE 449: w przypadku jastrychów cementowych, powierzchni betonowych (sezonowanych min. 3 miesiące), starych okładzin ceramicznych, z lastrico, z płyt kamiennych i betonowych; Sopro GD 749: w przypadku wszystkich mineralnych, mocno lub zróżnicowanie chłonnych podłoży i jastrychów suchych; Sopro HPS 673 na wszystkie gładkie, niechłonne podłoża, jak stare okładziny ceramiczne, z lastrico, płyty kamienne i betonowe, dobrze przylegające do podłoża resztki klejów do wykładzin.

Producent: Sopro

Zużycie materiału: Ok. 1,5 kg/m2 na 1 mm grubości warstwy

Dostępne opakowania: worek 25 kg

Cena: ok. 34 zł/ worek 25kg

Strona www: http://www.sopro.pl/

informacje o firmie

więcej z kategorii nowe produkty/usługi