kultura/sztuka/rozrywka turystyka/wypoczynek

Znajdź szczęście w Beskidzkiej 5!

27.07.2018 | Gmina Brenna

Do szczęścia tak naprawdę nie trzeba wiele. Wakacje to idealny czas na poszukiwania swoich „szczęśliwostek” nie tylko w Brennej, ale we wszystkich miejscowościach Beskidzkiej 5.

 

- Ludzie od lat zadają sobie pytanie o istotę szczęścia. My przekonujemy, że jest ono tuż obok, niekiedy na wyciągnięcie ręki. To umiejętność cieszenia się chwilą, dostrzegania piękna tego, co jest wokół nas – mówi Jerzy Pilch, wójt Gminy Brenna.

Od początku lipca Brenna, a także Istebna , Szczyrk, Ustroń i Wisła są areną gry terenowej „Poszukiwacze szczęścia w Beskidzkiej 5”. - Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu w naszych miejscowościach. Aby wziąć udział w zabawie, należy odebrać w Informacji Turystycznej specjalną książeczkę i zbierać naklejki, które są do zdobycia są m.in. w schroniskach, wybranych atrakcjach, ale także podczas licznych imprez i wydarzeń – wymienia Katarzyna Macura, dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna.

„Szczęśliwostki” zachęcają do radości z bycia tu i teraz. Odwiedzając Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” niezapomnianą może okazać się chwila gdy patrząc przez okno zapatrzysz się na piękny ogród, tak samo jak wcześniej Zofia Kossak-Szatkowska oraz baśniowy bohater jej książki dla dzieci- Kacperek, Górecki Skrzat. Inni „szczęśliwostkę” odnajdą podczas aktywnego spędzania czasu, czy zwyczajnie mocząc nogi w rzece Brennicy (wypatrując Utopca?). - To także radość z podejmowania wyzwań i zdobywania nowych umiejętności, czym może okazać się wyrabianie i pieczenie najsmaczniejszych w okolicy podpłomyków! Doświadczenie zdobędziemy odwiedzając Chlebową Chatę w Górkach Małych – dodaje wójt.

Atrakcji , które czekają by skolekcjonować je w postaci naklejek jest w  wiele. Wystarczy zebrać trzy z jednej miejscowości, by zdobyć upominek-gadżet. Za dziesięć naklejek z co najmniej trzech gmin dostać można bilety wstępu, karnety, zaproszenia. Za 20 i więcej naklejek z co najmniej czterech miejscowości otrzymuje się zestaw turystyczny. - Czas ma znaczenie, bo ilość nagród jest limitowana. Zachęcamy do udziału zarówno turystów, jak i mieszkańców naszego regionu – mówi Katarzyna Macura.

Szczęściem warto się dzielić, dlatego dzięki specjalnej aplikacji mamy również możliwość wysłania kartki pocztowej z własnym zdjęciem. Aby to uczynić wystarczy wejść na stronę internetową: www.brenna.szczesliwostki.pl. W tym przypadku „szczęśliwostką” może okazać się  szansa na zatrzymanie chwili na dłużej. 

- Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej gry: www.beskidzka5.pl, a także do śledzenia profilu Szczęśliwostek na Facebooku. Warto podjąć wyzwanie i poszukać z nami szczęścia w Beskidzie Śląskim – zachęca dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna.

kontakt dla mediów
Skarbnik Gminy Brenna, Gmina Brenna
Joanna Macura

skarbnik@brenna.org.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii kultura/sztuka/rozrywka