media/marketing/reklama ekonomia/biznes/finanse

eurobank coraz bardziej ekologiczny. Kredytobiorcy mogą skorzystać z rabatów na zakup energooszczędnego sprzętu AGD

19.07.2018 | Eurobank

Nawet dwa tysiące złotych mogą zaoszczędzić na kosztach wyposażenia mieszkania lub domu osoby, które zdecydują się wziąć kredyt hipoteczny w eurobanku, a następnie zrobią zakupy w sieci sklepów Media Expert. 

Taką możliwość dała Klientom nowa propozycja eurobanku - „EKO-logiczna hipoteka”. W ten sposób eurobank dołączył do swojej ekologicznej oferty pożyczek gotówkowych również kredyty hipoteczne.

W ramach nowej oferty eurobank daje kredytobiorcom możliwość skorzystania ze zniżki w wysokości do 50% na zakupy sprzętu energooszczędnego (min. klasa energetyczna A++) w sieci sklepów Media Expert. Maksymalna wysokość zniżki to 2000 zł. Oferta dotyczy zakupów zrealizowanych zarówno w każdym z 440 elektromarketów Media Expert w ponad 340 miastach w Polsce, jak i w sklepie internetowym www.mediaexpert.pl

By skorzystać z rabatu kredytobiorca dostanie kod, który będzie mógł wykorzystać do końca 2019 r. Lista produktów objętych ofertą oraz Regulamin są dostępne na stronie: www.mediaexpert.pl/lp,agd-eko-kredyt-eurobank.

Poniżej prezentujemy podstawowe warunki skorzystania z kredytu „EKO-logiczna hipoteka”:

  • celem może być wyłącznie zakup nieruchomości na rynku pierwotnym lub na rynku wtórnym. Możliwe jest sfinansowanie zakupu nieruchomości oraz jej wykończenia;
  • nieruchomość (dom jednorodzinny lub lokal mieszkalny) musi spełniać następujące warunki techniczne: w przypadku lokalu mieszkalnego - budynek, w którym się znajduje lokal mieszkalny, został oddany do użytkowania nie wcześniej niż 01.01.2015 r.; w przypadku domu jednorodzinnego - budynek został zgłoszony do właściwego urzędu nie wcześniej niż 01.01.2015 r.;
  • nieruchomość musi posiadać Świadectwo Charakterystyki Energetycznej, wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej (Dz.U. z 2015, poz. 376 z późn. zm.);
  • zabezpieczeniem kredytu może być wyłącznie kredytowana nieruchomość;
  • minimalna kwota kredytu to 180 tys. zł brutto, a maksymalna - 800 tys. zł;

Na początku kwietnia eurobank zaproponował „Pożyczkę energooszczędną” dla osób planujących remont w celu podniesienia efektywności energetycznej domu lub mieszkania.

Obie oferty to efekt współpracy eurobanku z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) w ramach Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych - PolREFF.

eurobank w listopadzie 2017 r. rozpoczął kampanię ukierunkowaną na poprawę jakości powietrza w Polsce. W ramach akcji #BezSmogu bank wspiera tworzenie ogólnopolskiej sieci czujników smogu - w 50 placówkach eurobanku zostały dotychczas zainstalowane sensory mierzące poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10. Cel inicjatywy to poszerzenie bazy danych dotyczących jakości powietrza w poszczególnych regionach Polski - wybrane placówki eurobanku położone są w miejscach zmagających się z dużym stężeniem smogu.

----

Organizatorem Oferty ”EKO- logiczna hipoteka” jest Euro Bank S.A. Oferta trwa od 01.07.2018 r. do 31.08.2018 r. W ramach Oferty Klient może otrzymać Kod o wartości do 2000 PLN. Minimalna wartość zakupów, dla której można zastosować Kod, to 2000 PLN. Kod można wykorzystać do 31.12.2019 r. na zakup produktów objętych Ofertą w sklepach Media Expert lub sklepie internetowym www.mediaexpert.pl.

Lista produktów objętych Ofertą znajduje się na https://www.mediaexpert.pl/lp,agd-eko-kredyt-eurobank, w placówkach Banku i sklepach Media Expert.

Oferta nie łączy się z ofertami dostępnymi w placówkach Partnerów Sprzedaży oraz z Programem Promujesz-Zyskujesz hipotecznie, Ofertą dla Sektora Finansowego i promocją Deweloper oraz Programem Mieszkanie dla Młodych.

Przykładowe warunki oferty sprzedaży łączonej „EKO-logiczna hipoteka”, dla której dostępna jest marża 1,89% i raty równe: Osoby otrzymujące łącznie dochody z co najmniej dwóch źródeł zaakceptowanych przez Bank spośród których najwyższy jest dochód inny niż z tytułu umowy najmu dzierżawy bądź działalności gospodarczej, z LTV ≤ 30, pod warunkiem założenia konta Active, Prestige lub Na Co Dzień i przelewania co miesiąc środków z wynagrodzenia lub min. 70% dochodu kredytobiorcy uzyskującego najwyższe dochody na konto, przystąpienia i utrzymania ubezpieczenia na życie z oferty TU, którego Bank jest agentem przez okres min. pierwszych 10 lat okresu kredytowania oraz karty kredytowej przez 5 lat, z minimum 1 transakcją miesięcznie.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla wypłaconego jednorazowo kredytu hipotecznego w ofercie „EKO-logiczna hipoteka” w Euro Bank S.A., zabezpieczonego hipoteką wynosi 4,57%, przy następujących założeniach: okres kredytowania 30 lat, LTV (kwota kredytu do wartości zabezpieczenia) 80%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 200 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 356 334,53 zł, oprocentowanie zmienne 5,04% w tym: wskaźnik referencyjny WIBOR 3M 1,70% oraz marża 2,14% (marża jest podwyższona o 1,20 p.p. do czasu uprawomocnienia się wpisu hipoteki umownej przy założeniu, że nastąpi ono w terminie 6 miesięcy od zawarcia umowy kredytu), co najmniej 2 źródła dochodu, konto Active z przelewem co miesiąc środków z wynagrodzenia lub min. 70% dochodu kredytobiorcy uzyskującego najwyższe dochody na konto, całkowity koszt kredytu 156 334,53 zł (w tym: prowizja 2%, tj. 4000 zł, odsetki 139 305,53 zł, podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC) 19 zł, opłaty sądowe za ustanowienie hipoteki 200 zł - przy zabezpieczeniu na jednej nieruchomości, ubezpieczenie na życie przez 10 lat okresu kredytowania 6 000 zł, ubezpieczenie nieruchomości w całym okresie kredytowania 6 375,00 zł, opłata miesięczna za konto Active 0 zł, wycena nieruchomości 435 zł, 5 miesięcznych rat równych po 1 079,95 zł, 353 miesięczne raty równe po 939,35 zł, jedna rata wyrównująca 962,02 zł oraz jedna rata odsetkowa 1353,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 24.05.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Udzielenie kredytu hipotecznego zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty.

Szczegóły oferty, opłaty, prowizje, ogólne warunki ubezpieczeń, w tym zakres ubezpieczeń oraz ograniczenia i wyłączenia odpowiedzialności towarzystw ubezpieczeniowych, Regulaminy: udzielania kredytów hipotecznych przez Euro Bank S.A. oraz oferty „EKO-logiczna hipoteka” dostępne są w placówkach Banku, pod nr 19 000 (koszt połączenia wg stawki operatora), na stronie www.eurobank.pl oraz u Partnerów Sprzedaży.

***

kontakt dla mediów
Eurobank
Łukasz Pałka

lukasz.palka@eurobank.pl

tel: 071 795 57 97

informacje o firmie

Euro Bank S.A. (eurobank) to detaliczny bank „na co dzień” z szeroką ofertą produktów dla klientów indywidualnych. Pozycję eurobanku wśród banków oferujących najnowocześniejsze usługi ugruntowały takie wdrożenia jak: płatności mobilne HCE, funkcjonalne widgety (dla Androida oraz iOS), Touch ID (dla iOS), bankowość internetowa w RWD, karta multiwalutowa.

Bank skupia się na jakości oferowanych usług oraz produktów w każdym kanale kontaktu. W ciągu kolejnych 5. kwartałów w 2015 i  w 2016 r. eurobank znajdował się w TOP 3 według wskaźnika satysfakcji Klienta -  NPS (TNS/OBOP, Audyt Bankowości Detalicznej, 2015-2016 r.).

Kluczowe wyróżnienia z 2017 r:

- Instytucja Roku 2016 -  Bank zajął 3. miejsce w kategorii „Jakość obsługi w kanałach zdalnych” oraz 3. miejsce w kategorii „Jakość obsługi w placówkach” (MojeBankowanie.pl, 07 marca 2017 r.), - Przyjazny Bank Newsweeka  - Bank zajął 1. miejsce w kategorii „Bankowość hipoteczna” (26 września 2017 r.),

- Złoty Bankier 2017 - Bank zajął 2. miejsce w kategorii  „Złoty Bank” - Najwyższa jakość obsługi we wszystkich kanałach kontaktu z klientem (21 kwietnia 2017 r.),

- Złote Spinacze 2017 - Bank otrzymał statuetkę Brązowego Spinacza, w kategorii „Corporate Social Responsibility” za kampanię "Our People Round The World" (1 grudnia 2017 r.),

- Monitor Satysfakcji Klientów Banków, ARC Rynek i Opinia -  Bank zajął drugie miejsce w  zestawieniu „Ogólny ranking form kontaktu z bankiem”  (7 grudnia 2017 roku).

Wysoką ocenę wiarygodności finansowej eurobanku potwierdza agencja ratingowa Fitch. eurobank otrzymał rating długoterminowy (long term IDR) na poziomie „A-”, z perspektywą stabilną.

Bank zatrudnia niemal 2900 pracowników i posiada sieć licząca prawie 500 placówek, rozmieszczonych na terenie całej Polski. Większościowym właścicielem jest francuska Grupa Societe Generale, która zatrudnia 146 tys. pracowników \w 66 krajach, obsługując 31 mln klientów.

www.eurobank.pl

infolinia: 19 000 (koszt połączenia wg stawki operatora)

załączniki

więcej z kategorii media/marketing/reklama