nowe produkty/usługi technologie energetyka

Sieć GreenWay Polska obsługuje stacje ładowania „elektryków” w Galerii Północnej

24.05.2018 | GreenWay Polska

4 nowe stacje ładowania aut elektrycznych już dostępne w Galerii Północnej. To oznacza, że w tym samym czasie aż 7 elektryków może się ładować prądem przemiennym. Stacje wybudowała firma Indigo Tech, a zarządza nimi GreenWay Polska, właściciel największej sieci ładowania aut elektrycznych w Polsce.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych sieci GreenWay znajdują się na dwóch poziomach parkingu podziemnego w centrum handlowo-rozrywkowym Galeria Północna w Warszawie.

- Stacje, które uruchomiliśmy w Galerii Północnej, to urządzenia naścienne typu wallbox europejskiego producenta Circontrol, z którym współpracujemy od początku naszej działalności – mówi Piotr Lembas, prezes Indigo Tech, dostawcy infrastruktury do ładowania aut elektrycznych w Galerii. – Dotychczas zainstalowano około 30 tys. stacji ładowania tego producenta w ponad 50 krajach na całym świecie, w lokalizacjach o różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych. Pozwala nam to mieć pewność co do wysokiej jakości oraz niezawodności oferowanych przez nas rozwiązań – informuje Piotr Lembas.

Największa sieć ładowarek elektrycznych w Polsce

GreenWay Polska Sp. z o.o. buduje największą w kraju sieć publicznych ładowarek do samochodów elektrycznych, w której zarejestrowanych jest już blisko 1250 użytkowników. To oznacza, iż właściciele około 75 proc. zarejestrowanych w Polsce aut elektrycznych chcą korzystać z sieci GreenWay, ułatwiając sobie znacznie ładowanie samochodu i elektryczną podróż. Najwięcej klientów – ponad 350 – zarejestrowanych jest w Mazowieckiem.

Kolejne ułatwienia dla zarejestrowanych klientów

Dla zarejestrowanych klientów GreenWay uruchomił nową wersję strony internetowej, wprowadza też nowe rozwiązania dla klientów, które mają jeszcze bardziej ułatwiać korzystanie z sieci. Chodzi o Portal Kierowcy, dzięki któremu kierowca będzie mógł m.in. uruchomić ładowanie samodzielnie, bez użycia karty RFID, która do tej pory była do tego celu niezbędna.

Portal Kierowcy umożliwia też bieżące sprawdzanie stanu poszczególnych stacji w czasie rzeczywistym, co ważne jest zwłaszcza dla osób w podróży lub tych, którzy nie chcą czekać w kolejce. W Portalu Klienta natomiast klienci sieci będą mogli śledzić rozliczenia za sesje ładowania.

Urządzenia zainstalowane przez Indigo Tech zintegrowane z siecią GreenWay

Urządzenia zainstalowane przez Indigo Tech w Galerii Północnej zostały włączone i zintegrowane z siecią GreenWay.

- Obserwujemy duże zainteresowanie usługami zarządzania infrastrukturą ładowania. Jesteśmy w trakcie poszukiwania kolejnych lokalizacji oraz nowych partnerów, zwłaszcza na terenie Warszawy – informuje Rafał Czyżewski.

Galeria myśli na zielono

- Galeria Północna to idealne miejsce na zakupy, rodzinny obiad czy spotkanie ze znajomymi. W centrum znajduje się wiele przestrzeni do relaksu oraz pierwszy w Warszawie ogród na dachu, który wpisuje Galerię Północną w zielony charakter północnej części miasta. Już na etapie planowania inwestycji jednym z kluczowych elementów strategii centrum była troska o środowisko, wyrażona m.in. w nowoczesnych, proekologicznych rozwiązaniach zastosowanych w obiekcie. Chcemy pokazywać dobre wzorce i edukować naszych klientów w tym temacie, dlatego w przestrzeni parkingowej pojawiły się ładowarki do aut elektrycznych oraz specjalne miejsca przeznaczone dla pojazdów niskoemisyjnych – mówi Agnieszka Nowak, dyrektor Galerii Północnej.

Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwszy tej wielkości obiekt handlowy oddany do użytku w stolicy od ponad 10 lat.

***

O Indigo Tech:

Spółka Indigo Tech powstała w 2016 roku i specjalizuje się w dostawie kompleksowych rozwiązań w zakresie infrastruktury ładowania aut elektrycznych dla odbiorców komercyjnych, publicznych oraz indywidualnych. Oferuje elastyczne modele płatności oraz finansowania infrastruktury. Firma jest jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) – organizacji branżowej, zajmującej się kreowaniem rynku elektromobilności w Polsce.

O Galerii Północnej:

Galeria Północ to obiekt o powierzchni ponad 64 tys. m kw., którego deweloperem jest grupa GTC, zlokalizowany jest przy ulicy Światowida. Do dyspozycji gości jest ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino oraz 2 300 miejsc parkingowych.

kontakt dla mediów
PR Manager, GreenWay Polska
Sebastian Drausal

sebastian.drausal@inntu.pl

tel: +48 502 060 070

informacje o firmie

O GreenWay Polska:

Spółka GreenWay Polska do 2020 roku planuje instalacje 200 stacji ładowania samochodów elektrycznych, w tym 10 ultraszybkich i 135 szybkich. W miejscach o zwiększonym zapotrzebowaniu na usługi ładowania zostaną zainstalowane magazyny energii, które skrócą czas oczekiwania na ładowanie, a także zmniejszą obciążenie sieci energetycznej w godzinach szczytu. Spółka planuje także rozwój sieci wraz z zainteresowanymi partnerami. Oprócz usług ładowania, firma świadczyć będzie usługę zarządzania infrastrukturą ładowania na zlecenie innych podmiotów. Zapewniając rozwój infrastruktury, potrzebnej kierowcom samochodów elektrycznych, Spółka zbliża się do celu, jakim jest milion elektrycznych aut na polskich drogach do roku 2025. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach instrumentu Łącząc Europę.

Aktualizowana na bieżąco mapa sieci GreenWay (działających i planowanych stacji):

http://greenwaypolska.pl/nasze-stacje/

 

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi