ekonomia/biznes/finanse

Gmina Brenna na X Europejskim Kongresie Gospodarczym

22.05.2018 | Gmina Brenna

„Inwestuj – Mieszkaj – Wypoczywaj” – z taką ofertą gmina Brenna wystąpiła na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbywał się w Katowicach w dniach 14-16 maja 2018 r. Nasze stoisko budziło duże zainteresowanie, było również miejscem licznych spotkań. Odwiedzili nas goście z ław poselskich, władze wojewódzkie, biznesmeni i osoby zainteresowane zamieszkaniem w naszej pięknej okolicy. Zachęcaliśmy do inwestowania, pokazywaliśmy możliwości prowadzenia różnego rodzaju działalności gospodarczej. Podkreślaliśmy, że samorząd gminy zwraca szczególną uwagę na zapewnienie warunków sprzyjających przedsiębiorcom. Osoby szukające „swojego miejsca na ziemi” dowiedziały się wiele o naszych malowniczych miejscowościach, o rozwiniętej sieci gazowej, energetycznej i kanalizacyjnej, oraz o warunkach dla rozwoju przyszłych pokoleń. Niezwykle ważnym, podejmowanym często  tematem była infrastruktura turystyczna, sprzyjająca wypoczynkowi.

Wójt Jerzy Pilch został zaproszony do dyskusji w dwóch panelach tematycznych: „Klastry Energii” i „Turystyka motorem rozwoju regionu”.  

Jesteśmy jedną z trzydziestu trzech gmin w Polsce, która otrzymała Certyfikat Klastra Pilotażowego przyznany przez Ministerstwo Energii. Nasza inicjatywa „Klaster Energii  Brenergia- Klaster Lokalnego Systemu Energetycznego” przyczyni się do stworzenia Lokalnego Systemu Energetycznego opartego o ekologiczne i odnawialne źródła energii.

Podczas drugiego panelu wójt gminy zwracał uwagę na zmieniający się rynek turystyczny, wzrost wymagań odwiedzających oraz potrzebę ciągłego rozwoju turystycznych miejscowości.

Dzięki uczestnictwu w Kongresie zyskaliśmy większy rozgłos i zwiększyliśmy świadomość osób nas odwiedzających, zachęcając do inwestowania oraz zamieszkania.kontakt dla mediów
Skarbnik Gminy Brenna, Gmina Brenna
Joanna Macura

skarbnik@brenna.org.pl

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse