budownictwo/nieruchomości kultura/sztuka/rozrywka

Biurowiec Q22 stawia na sztukę

23.04.2018 | Advanced Communication

Sztuka jako element budowy przewag konkurencyjnych nieruchomości komercyjnych

Na rynkach rozwiniętych w Europie, czy Stanach Zjednoczonych sztuka jest ważnym elementem pozwalającym wyróżnić daną nieruchomość, a nierzadko takie zabiegi wynikają z nieformalnych i formalnych norm funkcjonujących na danych obszarach. Również w Polsce są już inwestorzy, którzy dostrzegają korzyści i konieczność wspierania sztuki i działań kulturotwórczych. Jednym z budynków, które zaimplementowały sztukę w swoje przestrzenie jest warszawski biurowiec Q22, w którego lobby można już podziwiać wyjątkową balansującą rzeźbę Jerzego Kędziory, uznanego na świecie polskiego artysty. 

Nieruchomości komercyjne, jak biurowce czy galerie handlowe budują krajobrazy współczesnych miast. Wraz ze wzrostem konkurencji na rynkach nieruchomości oraz rosnącą świadomością użytkowników powierzchni w budynkach, a także użytkowników przestrzeni miejskich, rosną wymagania odnośnie jakości takich struktur. Deweloperzy, inwestorzy, właściciele nieruchomości komercyjnych stają się aktywnymi członkami lokalnych społeczności i aby pasować do kontekstu miejsca będą musieli zaoferować dodatkowe korzyści dla użytkowników budynków i mieszkańców miast w tym poświęcić większą uwagę promocji kultury i sztuki.

Sztuka i wszelkie przejawy artystycznej działalności są ważnym elementem wpływającym na rozwój społeczności oraz ośrodków miejskich. Sztuka powoduje, że przestrzenie stają się o wiele bardziej atrakcyjne. Sztuka zaskakuje, edukuje i integruje. Nasze nieruchomości stanowią ważne elementy tworzące krajobrazy miast, a biurowiec Q22 to jedna z biznesowych wizytówek Warszawy, chcemy więc kreować miejsca o dużej wartości dodanej zarówno dla naszych najemców, jak i dla miasta – mówi Anna Duchnowska z firmy Invesco Real Estate, która jest właścicielem budynku Q22.

Rzeźbę Jerzego Kędziory, artysty którego prace znajdują się w wielu miastach na całym świecie, można podziwiać w lobby budynku Q22 zlokalizowanego przy warszawskiej Alei Jana Pawła II 22. Rzeźbę wybraliśmy wspólnie z najemcami naszego budynku – mówi Anna Duchnowska. Chcemy, aby stanowiła atrakcję zarówno dla pracowników Q22, jak i mieszkańców miasta stąd zapraszamy warszawiaków, aby przechodząc obok budynku Q22 zwrócili uwagę na umieszczoną w lobby „Gimnastyczkę” Pana Jerzego Kędziory – dodaje.

Z implementacji sztuki w przestrzenie publiczne oraz przestrzenie budynków wynika dużo korzyści: estetycznych, kulturalnych, czy edukacyjnych. Sztuka także inspiruje i wpływa na rozwój zarówno pojedynczych osób, jak i całych społeczności. Wreszcie sztuka przekłada się na korzyści dla całego miasta: pozwala je wyróżnić, zachęca do odwiedzin poszczególnych miejsc oraz do kolejnych działań artystycznych i biznesowych, a to wpływa bezpośrednio na rozwój ekonomiczny poszczególnych miejskich ośrodków i pozwala budować ich korzystny wizerunek w lokalnym, narodowym, a nawet międzynarodowym wymiarze.

informacje o firmie
informacje o firmie