polityka media/marketing/reklama

"Do Rzeczy" (12) Bunt sędziów.

„Do Rzeczy” nr 12: Bunt sędziów. Czy PiS uda się naprawić wymiar sprawiedliwości

Część środowiska sędziowskiego bliska opozycji zaostrza konflikt z rządem. Chce zablokować zmiany, które w sądownictwie wprowadziły ustawy PiS pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Kasta kontratakuje”.

Sędzia Aileen Donnelly, która zablokowała ekstradycję Polaka oskarżanego o handel narkotykami, wcześniej nie zgodziła się na wydanie USA podejrzanego o związki z Al-Kaidą – zauważa Piotr Włoczyk w tekście „Irlandzka aktywistka”.

Sędziowski elitaryzm przegrał – mówi wiceminister sprawiedliwości, sędzia Łukasz Piebiak w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim.

 Na łamach „Do Rzeczy” również:

 PiS przestał narzucać polityczną narrację i skupił się na gaszeniu pożarów. Mateusz Morawiecki nie ma zbyt wielu powodów do radości z okazji studniówki swego premierostwa. Wielu polityków obozu PiS w wewnętrznych rozmowach coraz częściej pyta: Z czyjej winy aż tyle rzeczy idzie nie tak? – zastanawia się Piotr Semka w artykule „Cierpka studniówka".

Jestem ekologiem – przekonuje Jan Szyszko, były minister środowiska w rozmowie z Marcinem Makowskim.

Przez lata córka Wojciecha Jaruzelskiego opowiadała, że działalność polityczna jej nie interesuje. Okazało się, że do czasu, kiedy realne stało się odebranie generalskich gwiazdek jej ojcu zauważa Agnieszka Niewińska w tekście „Jaruzelska uczy się polityki”

Mówią, że Kościół nie jest dla mięczaków. Chcą poczuć ból, a czasem nawet płakać z niemocy i tak zbliżyć się do Boga. Twierdzą, że Ekstremalna Droga Krzyżowa daje taką szansę – pisze Łukasz Zboralski w artykule „Idź i cierp”.

Ustawa o IPN jest przyczyną najgłębszego kryzysu dyplomatycznego od początku rządów PiS. Kryzysu o skutkach potencjalnie długotrwałych i wyniszczających, a na dodatek bez dobrego wyjścia. Są jedynie rozwiązania złe i jeszcze gorsze – stwierdza Łukasz Warzecha w tekście „Bicz na własne plecy”.

Książka Piotra Zychowicza nie odkrywa niczego nowego o żołnierzach wyklętych. Autorowi najprawdopodobniej chodziło o wywołanie sensacji i zwyczajny lans – piszą dr Kazimierz Krajewski, dr Tomasz Łabuszewski oraz prof. Piotr Niwiński w artykule „Skazy na książkach”.

Negocjacje Trumpa z Kimem mogą odsunąć nuklearną groźbę, ale w rzeczywistości zarządzanie regionem przejmą Chińczycyprzekonuje Tomasz Wróblewski w tekście „Azjatycka pułapka”.

Stephen Hawking był największym geniuszem od czasów Einsteina. O ile więcej byłby w stanie osiągnąć, gdyby
nie choroba?
zastanawia się Piotr Włoczyk w tekście „Władca czarnych dziur”.

Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Gociek o powieści „Fuck America”, Krzysztof Masłoń o wrzawie
wokół „Antologii Niepodległości” oraz Joanna Bojańczyk o operacjach plastycznych.

Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 19 marca 2018.

 

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.

 

załączniki

kontakt dla mediów
PMPG S.A.
Biuro prasowe

biuroprasowe@pmpg.pl

informacje o firmie

Bieżące informacje ze spółki spółki PMPG Polskie Media SA (GPW: PMPG) na www.pmpg.pl oraz na profilach w serwisach Twitter: https://twitter.com/PMPG_PL i Facebook: https://www.facebook.com/PMPG.SA.