nowe produkty/usługi internet ekonomia/biznes/finanse

Poczta Polska i Bank Pocztowy z największą w Polsce siecią dostępu do przekazów pieniężnych MoneyGram - wysyłka pieniędzy do 200 krajów świata już dostępna w formie gotówkowej i z konta

15.03.2018 | Bank Pocztowy SA

Poczta Polska, Bank Pocztowy i MoneyGram, globalna firma specjalizująca się w przekazach pieniężnych uruchomiły usługę wysyłki pieniędzy z placówek pocztowych do ponad 200 krajów i terytoriów na świecie. Tym samym Grupa Poczty Polskiej stała się największym pod względem dostępności agentem  MoneyGram w Polsce. W ciągu zaledwie kilku minut środki wysłane w gotówce lub z placówki Poczty Polskiej można odebrać w kraju przeznaczenia – w jednym
z 350 000 punktów MoneyGram. Usługa pozwala także na wysłanie pieniędzy w placówce z rachunku bankowego prowadzonego w Banku Pocztowym.

Do niedawna Polska była uważana za „rynek odbiorcy”, co oznacza, że więcej przekazów pieniężnych było nadawanych do naszego kraju niż wysyłanych za granicę. Napływ migrantów zarobkowych ze wschodu, w tym w szczególności z Ukrainy, spowodował systematyczny, dwucyfrowy wzrost wysyłek rok do roku. Rosnące zainteresowanie przekazami pieniężnymi oraz wieloletnia, owocna współpraca skłoniły Pocztę Polską, Bank Pocztowy i MoneyGram do uruchomienia wysyłek w blisko 4700 placówkach pocztowych na terenie całego kraju.

- Dążymy do tego, by nasi klienci mieli do dyspozycji możliwie szeroki wachlarz nowoczesnych usług, zarówno pocztowych, jak i finansowych. W swojej ofercie mamy produkty bankowe i ubezpieczeniowe, a od teraz również możliwość nadania międzynarodowych przekazów MoneyGram na cały niemal  świat w blisko 4 700 placówkach pocztowych. Dzięki naszej sieci jesteśmy praktycznie dostępni w każdym miejscu w kraju i to jest nasz ogromny atut i wygoda dla Klientów. Poczta Polska jest godnym zaufania i wiarygodnym partnerem, któremu Klienci bez obaw powierzają swoje pieniądze mówi Grzegorz Kurdziel, członek Zarządu Poczty Polskiej.

- Bank Pocztowy w Polsce ze swoją ofertą dociera najbliżej Klientów. Teraz, dzięki rozszerzeniu współpracy z MoneyGram o możliwość wysyłki pieniędzy za granicę także z poziomu placówek Poczty Polskiej, ta bliskość Klientów nabiera nowego, transgranicznego znaczenia. Grupa Poczty Polskiej staje się tym samym największym w kraju agentem MoneyGram, a Bank Pocztowy udostępnia Klientom kolejne rozwiązanie – atrakcyjne także z punktu widzenia obywateli Ukrainy. Już dziś nasza oferta dla tej grupy Klientów jest konkurencyjna - dostępna jest strona www Banku Pocztowego w języku ukraińskim, ograniczyliśmy do jednego liczbę dokumentów wymaganych do otwarcia konta przez obywateli Ukrainy, udostępniliśmy dedykowany obsłudze w języku ukraińskim numer Contact Centre, a wkrótce w wybranych placówkach pojawią się znający także ten język doradcy Klientów – mówi Robert Kuraszkiewicz, Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego.

Oferta przygotowana przez Bank Pocztowy z myślą o obywatelach Ukrainy będzie dodatkowo promowana. Będą oni mogli na preferencyjnych warunkach cenowych wysyłać pieniądze na Ukrainę wygodnym przekazem MoneyGram z konta w ramach Programu „Premia za Transfer na Ukrainę”. Ponadto, informacje o ofercie Banku Pocztowego, Poczty Polskiej i MoneyGram pojawią się m.in. na bilbordach na trasie Ukraina-Polska, a w autokarach przemierzających tę trasę dystrybuowane będą ulotki w języku ukraińskim. Przeprowadzona zostanie także kampania online.

- W ostatnich latach obserwujemy systematyczny wzrost wysyłek o kilkadziesiąt procent rok do roku. Oprócz tradycyjnych korytarzy wysyłkowych jak Ukraina, Armenia czy Wielka Brytania, w zbliżonym tempie rosną również takie kraje jak Gruzja, Rosja, Mołdawia czy Białoruś. Prawie 2 lata temu wdrożyliśmy wysyłkę środków w 240 placówkach Banku Pocztowego. Sukces tego projektu skłonił nas do rozszerzenia dotychczasowej współpracy o wszystkie placówki i filie Poczty Polskiej oraz podniesienia limitu dla pojedynczej transakcji do 14 750 zł - powiedział Zbigniew Furmańczak, Dyrektor Regionalny MoneyGram na Rynki Wschodzące.

W placówkach Poczty Polskiej można wysyłać pieniądze w gotówce. Odwiedzając placówkę można również przekazem MoneyGram, w ramach jednej transakcji, wysłać środki do ponad 200 krajów i terytoriów z konta w Banku Pocztowym.

Dzięki współpracy z Pocztą Polską i Bankiem Pocztowym liczba lokalizacji, w których w Polsce dostępne są wysyłki międzynarodowych przekazów pieniężnych MoneyGram wzrosła z 2400 do ponad 7000 punktów.

O Banku Pocztowym

Bank Pocztowy jest bezpiecznym, polskim bankiem, który pozwala realizować marzenia wielu pokoleń. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Pocztą Polską jesteśmy naprawdę blisko, zapewniając dostęp do produktów finansowych za pośrednictwem jednej z najszerszych sieci placówek w Polsce, liczącej ponad 4,6 tys. punktów. Oferta rachunków osobistych, kredytów gotówkowych, hipotecznych, depozytów i ubezpieczeń dostosowana jest do zmieniających się potrzeb naszych Klientów. Bank rozwija się także w zakresie rozwiązań dla mikro, małych
i średnich firm oraz klientów instytucjonalnych – w tym z obszaru mieszkalnictwa.  W ten sposób przyczyniamy się do wyrównywania szans w dostępie do usług bankowych w Polsce. Więcej informacji znaleźć można na stronie www.pocztowy.pl Bank Pocztowy – zawsze blisko, tak jak tego potrzebujesz.

O Poczcie Polskiej

Poczta Polska to firma o 460-letniej tradycji, największy operator na rodzimym rynku – nasza sieć obejmuje prawie 7500 placówek, filii i agencji pocztowych. Jesteśmy jednym z polskich liderów usług komunikacyjnych, paczkowo-kurierskich i logistycznych oraz narodowym operatorem pocztowym,
z którego korzysta ponad 90% Polaków. Koncentrujemy się na wzmacnianiu najbardziej perspektywicznych obszarów – paczek, logistyki, finansów, usług międzynarodowych i na rzecz administracji publicznej. Naszym Klientom, zarówno indywidualnym, jak i biznesowym, proponujemy szereg rozwiązań w zakresie operacji finansowych, ułatwiających codzienne życie – transfery pieniężne (krajowe i zagraniczne), przekazy pocztowe, możliwość wpłat na rachunek czy ubezpieczeń. W ostatnim czasie Poczta Polska zdobyła 1.miejsce w rankingu Rzeczpospolitej. W kategorii najcenniejszych polskich marek działających w sektorze usług zdobyła 1. miejsce, w ogólnym rankingu najważniejszych polskich marek 7. W ubiegłym roku firma zwyciężyła w kategorii „Najlepsza polska usługa 2017”
w rankingu Polskiego Radia „Lubię, bo polskie”.

 

O MoneyGram International, Inc.

Firma MoneyGram jest światowym dostawcą innowacyjnych rozwiązań transferów pieniężnych i usług płatności. Znakiem rozpoznawczym firmy na całym świecie jest zapewnianie łączności finansowej między rodziną i przyjaciółmi. W sieci, na urządzeniach mobilnych, w kioskach czy miejscowych sklepach, łączymy klientów na wszystkie wygodne dla nich sposoby. Zapewniamy także usługi opłacania rachunków, wydajemy przekazy pieniężne, a na wybranych rynkach realizujemy także oficjalne czeki. Więcej informacji na temat MoneyGram można znaleźć na stronach moneygram.com

kontakt dla mediów
Bartosz Trzciński
Rzecznik Prasowy, Bank Pocztowy SA
Bartosz Trzciński

b.trzcinski@pocztowy.pl

tel: 22 328 74 71

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi