praca technologie

Jim Ryan nowym wiceprezesem Sony Interactive Entertainment

17.01.2018 | PlayStation

SAN MATEO, Kalifornia, 17 stycznia 2018 r. – Sony Interactive Entertainment (SIE) ogłosiło dzisiaj, że Jim Ryan, dotychczasowy szef Działu Marketingu i Sprzedaży Globalnej oraz prezes Sony Interactive Entertainment Europe (SIEE)  otrzymał tytuł wiceprezesa SIE oraz przejął związane z tym stanowiskiem funkcje w trybie natychmiastowym. Poza wypełnianiem dotychczasowych obowiązków, Jim będzie współpracował z Johnem „Tsuyoshim” Koderą, prezesem i dyrektorem generalnym, oraz Kazuo Miurą, obecnym wiceprezesem spółki. Wspólnie zadbają o rozszerzanie działalności związanej z PlayStation® oraz przyspieszenie jej rozwoju w skali globalnej.

Jim dołączył do SIEE w 1994 roku. W ciągu dwudziestu trzech lat spędzonych w firmie pracował na różnych stanowiskach kierowniczych. W 2011 roku został powołany na stanowisko prezesa SIEE, a jego zadaniem stało się zarządzanie działalnością związaną z PlayStation w ponad 100 krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Oceanii. Od kwietnia 2016 roku pełni również funkcje szefa Działu Marketingu i Sprzedaży Globalnej w SIE.

Bardzo cieszy mnie fakt, że Jim obejmie funkcję wiceprezesa” – mówi John Kodera. „Ma za sobą ponad dwadzieścia lat doświadczenia w pracy z marką PlayStation i może się pochwalić wspaniałymi osiągnięciami, w tym pomyślnym wprowadzeniem na rynek platformy PlayStation 4 Pro oraz PlayStation VR. Ten sukces odniósł będąc na stanowisku szefa Działu Marketingu i Sprzedaży Globalnej. Jestem przekonany, że dzięki jego ogromnej wiedzy o branży, działalności biznesowej z zakresu gier oraz głębokiemu zrozumieniu kultury firmy, a także naszych mocnych stron, pozwoli wynieść nas na jeszcze wyższy poziom”.

Czuję się zaszczycony, że otrzymałem stanowisko wiceprezesa SIE” – mówi Jim Ryan. „Z przyjemnością będę czerpał ze swojego doświadczenia, które zdobyłem w PlayStation, zarówno w Sony Interactive Entertainment Europe, jak i w Dziale Marketingu i Sprzedaży Globalnej. Zrobię wszystko, by  zapewnić wsparcie Johnowi Koderze w czasie, kiedy SIE będzie pracować nad poszerzaniem działalności biznesowej PlayStation na całym świecie. Razem z naszymi pracownikami i partnerami chcemy zapewnić naszym klientom wyjątkowe rozwiązania z zakresu rozrywki, jakie może dostarczyć tylko PlayStation”.

 

informacje o firmie

Informacje dotyczące Sony Interactive Entertainment

Uznawana za światowego lidera w dziedzinie rozrywki cyfrowej i interaktywnej firma Sony Interactive Entertainment (SIE) odpowiada za markę oraz rodzinę produktów i usług PlayStation®. PlayStation wprowadza innowacyjne rozwiązania na rynek od czasu premiery pierwszej konsoli PlayStation. Wydarzenie to miało miejsce się w Japonii w 1994 roku. Rodzina produktów i usług PlayStation obejmuje PlayStation®4, PlayStation®VR, PlayStation®Vita, PlayStation®3, PlayStation®Store, PlayStation®Plus, PlayStation™Video, PlayStation™Music, PlayStation™Now, PlayStation™Vue, PlayStation®Original oraz cieszące się uznaniem tytuły oprogramowania dostępnego na konsole PlayStation, jakie powstają dzięki SIE Worldwide Studios. Siedziba SIE znajduje się w San Mateo w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. SIE stanowi spółkę zależną należącą w całości do Sony Corporation, a za jej działalność prowadzoną zarówno w skali globalnej, jak i regionalnej odpowiadają biura mieszczące się w Kalifornii, Londynie oraz Tokio.

 „PlayStation” jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Sony Interactive Entertainment Inc. „PS4” jest znakiem towarowym należącym do Sony Interactive Entertainment Inc.

Wszystkie pozostałe znaki towarowe stanowią własność ich właścicieli.

więcej z kategorii praca