styl życia budownictwo/nieruchomości towary konsumpcyjne

Detal wieńczy dzieło. GTV przedstawia uchwyty meblowe w kształcie gałki

10.10.2017 | GTV

Niezależnie od tego czy przemawia do nas nowoczesne wzornictwo czy hołdujemy klasycznym rozwiązaniom, nawet niewielki detal może w dużym stopniu wpłynąć na obiór wymarzonej kompozycji wnętrza. Łącząc w aranżacji to, co dyskretnie minimalistyczne i niebanalnie ozdobne, warto „udekorować” fronty mebli uchwytami w kształcie gałki. A te potrafią dziś zaskoczyć formą!

Delikatność z nutą shabby chic

Cały urok romantycznego, kobiecego wnętrza tkwi w harmonijnym zestawieniu kolorów, kształtów i dodatków. To one budują nastrój i dbają o to, by pomieszczenie nabrało wdzięku i charakteru. Biel, beż i pudrowy róż stanowią tu doskonałe tło dla postarzanych akcesoriów, zwiewnych koronek czy wszechobecnych kwiatów. Myśląc o dekoracji bielonych mebli „z duszą”, miłośniczki delikatnego shabby chic z nutą vintage mogą z powodzeniem postawić na subtelny i oryginalny detal, który nada klimatycznej komódce czy toaletce zupełnie niezwykły „look”.

 - Misterne motywy florystyczne zamknięte w porcelanowej oprawie to absolutny „must have” romantycznej aranżacji. Błękitna róża, wiosenne kwiaty, sentymentalny, jesienny liść czy złoty ornament – subtelny print gałek J4 doskonale zagra z postarzanymi meblami z charakterem – niezależnie od aranżowanego pomieszczenia – podkreśla Joanna Repko, Starszy Specjalista ds. Marketingu w firmie GTV. – Z drugiej strony, chcąc nieco zrównoważyć pastelowe shabby chic, klimatyczne meble doskonale współgrać będą z delikatnymi, gładkimi gałkami Terni, Bergamo czy Udine w wykończeniu satynowym, białym czy szczotkowanej stali – dodaje ekspert firmy GTV.

Elegancja pełna blasku

Wnętrze glamour to przede wszystkim dodatki, które nie stronią od złoceń, brokatów, kolorowego szkła, a z materiałów szczególnie dobrze czują się w towarzystwie atłasu i satyny. Zanim jednak zaczniemy aranżować pomieszczenie w tym stylu, należy dokładnie rozważyć jego kompozycję. Pamiętajmy, że łatwo przesadzić z błyszczącymi dodatkami i eklektycznym doborem elementów wystroju wnętrza i zamiast artystycznej, odważnej kompozycji uzyskamy efekt chaosu i przytłoczenia. Dlatego nowoczesne glamour rządzi się zupełnie innymi prawami niż jego pierwotna, barokowa wersja.

- W tym przypadku o całości aranżacji, również w kontekście wykończenia mebli, decyduje detal. Chcąc zachować równowagę między tym, co błyszczące, a tym co niezwykle eleganckie, zdecydujmy się na, z pozoru niewielkie, ale niezwykle ozdobne gałki meblowe z kolekcji Crystal Palace – rekomenduje Joanna Repko. Kryształowe, wyrafinowane gałki doskonale rozpraszają światło, dlatego najlepiej poczują się we wnętrzu sypialni, łazienki czy salonu – zwłaszcza w towarzystwie stylizowanej toaletki czy komody, eleganckiego kredensu czy kobiecego schowka na biżuterię i akcesoria. – Do wyboru mamy cały wachlarz kształtów – klasyczne kule szlifowanego szkła, fantazyjne, nieco awangardowe wzory czy geometryczne formy zdobione jednym lub wieloma kryształkami – otulone mosiądzem lub chromem – dodaje ekspert firmy GTV. Tkane światłem wzory to alternatywa dla tych, którzy wciąż czują sentyment do eleganckiego i sentymentalnego designu.

Biorąc z historii to, co najlepsze

Choć na pierwszy rzut oka takie połączenie nie ma racji bytu, współczesny design udowadnia, że antyczne dodatki stają się równorzędnym partnerem dla nowoczesnych wnętrz. Taki mariaż stylów gwarantuje zupełnie niebanalny efekt – nowoczesne blaty osadzone na zabytkowych szafkach, mocny akcent w postaci wiekowego mebla otoczonego ascetyczną bielą czy stylizowany fotel wkomponowany między prostymi, gładkimi frontami szafek to prawdziwa gratka dla fanów odważnych zestawień. Z drugiej strony, antyczne uchwyty w sposób naturalny uzupełnią niezwykle ciepłe, przytulne wnętrza rustykalne, w których zdecydowany, ale drobny detal gra decydującą rolę – zwłaszcza ten postarzany, opowiadający pewną historię. Ten niewielki element otulony przydymionym złotem ma to do siebie, że pasuje niemal do wszystkiego i prawie wszędzie wygląda dobrze. A w przypadku uchwytów meblowych jest w czym wybierać.

- Mosiądz to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy uwielbiają otaczać się niebanalnymi przedmiotami „z duszą”. Niezależnie od tego czy postawimy na klasyczne gałki, zdobne uchwyty na stylizowanej podstawie, subtelne kołatki czy zdecydowane, geometryczny wzory, antyczny mosiądz doskonale uzupełni kompozycje w stylu klasycznego retro, sielskiego rustykalizmu czy ascetycznego minimalizmu. Pamiętajmy jednak, że im bogatszy wzór wybierzemy, tym prostszy front mebli powinien ozdabiać – rekomenduje Joanna Repko.

Uchwyt - z pozoru drugoplanowy, tak naprawdę decyduje o ostatecznym odbiorze meblowego frontu, a nawet całej aranżacji w wybranym przez nas stylu. Wszak dobrze dobrany detal wieńczy dzieło, czyż nie?

informacje o firmie
GTV
informacje o firmie
GTV