wydarzenia kultura/sztuka/rozrywka energetyka

Fortepian Enei na Placu Wolności – wstęp do Enter Enea Festival

09.06.2017 | Enea

Preludium do tegorocznej, fortepianowej edycji Enter Enea Festival jest wydarzenie organizowane przez Eneę na poznańskim Placu Wolności. Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem muzyki, konkursu „Jaka to energia?” i możliwości wygrania biletów na Enter Enea Festival.

Enea, partner tytularny festiwalu zaprasza wszystkich chętnych do zagrania na fortepianie, który w dniach 9-11 czerwca stanie na Placu Wolności w centrum Poznania. To instrument, na którym w trakcie konferencji prasowej zapowiadającej tegoroczną edycję Enter Enea Festival zagrał Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny imprezy. Teraz każdy może spełnić swoje marzenie i niezależnie od umiejętności zagrać na profesjonalnym instrumencie. W każdym z nas drzemie potencjał, a dodatkowo za odwagę Enea będzie nagradzać upominkami.

Tym wydarzeniem chcemy wyjść z muzyką do osób, które nie zawsze mają okazję uczestniczyć w Enter Enea Festiwal nad Jeziorem Strzeszyńskim. Chcemy zachęcić ich do wspólnej zabawy i sprawić by muzyka rozbrzmiewała w samym centrum Poznania – powiedziała Magdalena Hilszer, kierownik Biura Komunikacji Enei.

W piątek od godziny 12 do 17 i przez całą sobotę i niedzielę od godziny 10 do 21 Plac Wolności będzie rozbrzmiewać dźwiękami fortepianu. Między godziną 17 a 18 w konkursie „Jaka to energia?” będzie można wygrać karnety na Enter Enea Festival. Pianista będzie grać popularne utwory, a zadaniem będzie odgadnięcie ich tytułów. Codziennie będzie do wygrania 5 karnetów.

Koncert życzeń to kolejna z atrakcji jaką przygotowała Enea na Placu Wolności. Wybierając wcześniej za pośrednictwem profilu Energia+ na Facebooku utwór muzyczny możemy zadedykować go bliskiej osobie. O wskazanej godzinie dany utwór zostanie odegrany, a na ekranie pojawi się dedykacja.

Muzyka nie przestanie rozbrzmiewać na Placu Wolności. Grać na fortepianie będą też studenci Akademii Muzycznej z Poznania. O godzinie 19 w sobotę i w niedzielę zapraszamy poznaniaków i gości na dwugodzinny koncert fortepianowy.

Już w dniach 12-14 czerwca na scenie nad Jeziorem Strzeszyńskim stanie siedem fortepianów, które nadadzą wyjątkowy charakter i uatrakcyjnią program VII edycji Enter Enea Festival. Tegoroczne wydarzenie pod dyrekcją Leszka Możdżera stanie się plenerowym festiwalem pianistycznym. Enea już od trzech lat jest jego partnerem tytularnym.

kontakt dla mediów
Berenika Ratajczak
Enea
Berenika Ratajczak

berenika.ratajczak@enea.pl

tel: +48 61 884 54 13

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii wydarzenia