przemysł ciężki ekonomia/biznes/finanse

Listopad w OPONEO: rekordowa miesięczna sprzedaż opon

06.12.2016 | Oponeo

W listopadzie 2016 roku OPONEO.PL S.A. wygenerowała 100 mln zł przychodów. To rekordowy miesiąc w historii Spółki pod względem sprzedaży.

W minionym miesiącu giełdowy sprzedawca opon odnotował 69% wzrost przychodów w stosunku do listopada 2015 roku. Jednostkowe przychody ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 100 mln zł w wobec 59 mln zł za listopad ubiegłego roku. 

– To jak dotychczas najlepszy miesiąc w historii OPONEO.PL S.A. – mówi Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. - Na polskim, najbardziej znaczącym dla Spółki rynku, wzrost zamówień wyniósł 96% - dodaje.

Firmie pomogła zimowa aura; temperatura poniżej 0°C i pierwszy śnieg, który pojawił się w wielu miejscach Polski tuż po Wszystkich Świętych. Również na rynkach zagranicznych zimowe warunki na drodze przyspieszyły decyzje zakupowe, szczególnie w takich krajach jak Niemcy, Austria i Włochy.

Narastająco przychody wzrosły o 30% względem przychodów odnotowanych w analogicznym okresie 2015 roku ubiegłego i ukształtowały się na poziomie 490 mln  zł.

kontakt dla mediów
Monika Siarkowska
Relacje Inwestorskie, Oponeo
Monika Siarkowska

monika.siarkowska@oponeo.pl

tel: +48 52 374 03 94

informacje o firmie

OPONEO.PL S.A. od 2007 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest liderem w sprzedaży internetowej na polskim rynku. Spółka oprócz serwisów dedykowanych polskim klientom, takich jak: Oponeo.pl, Opony.com, Opony.pl, Motostrada.pl, Felgi.pl posiada również ponad 20 sklepów zagranicznych. Marką spółki i jej głównym portalem jest Oponeo.pl. Firma posiada także popularne forum RTV AGD – Elektroda.pl i jest współwłaścicielem firmy prowadzącej serwis motoryzacyjny Autocentrum.pl. Dodatkowe informacje na stronie www.oponeo.pl.

więcej z kategorii przemysł ciężki