wydarzenia zdrowie

Bieg Pocztyliona - pracownicy Poczty Polskiej uczczą rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej

08.09.2016 | Poczta Polska

W tym roku obchodzimy 333. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej. Na pamiątkę tego wydarzania Polonijny Klub Aktywności Sportowych organizuje międzynarodową sztafetę Bieg Pocztyliona. Sportowcy z Polski, Słowacji i Austrii wyruszą 8 września z Krakowa, a trasę zakończą po trzech dniach na wzgórzu Kahlenberg w Wiedniu. Współorganizatorem wydarzenia jest Poczta Polska.

 „Śladami Poczty Królewskiej Króla Jana III Sobieskiego — Kraków – Wiedeń  — Listy do Marysieńki  —333. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej” – to oficjalne hasło wydarzenia. Ideą biegu jest jednoczesna promocja kultury fizycznej i edukacji historycznej wśród Polaków oraz obywateli Unii Europejskiej. Dlatego wydarzenie ma charakter międzynarodowy. Organizatorzy chcą popularyzować wiedzę nie tylko o bitwie pod Wiedniem, ale i o organizacji systemu łączności za czasów panowania króla Jana III Sobieskiego. Trasa biegu prowadzi przez miejscowości, w których znajdują się obiekty historyczno-kulturalne, związane z działalnością Poczty Polskiej. Sztafeta pokona łącznie 550 km. Warto podkreślić, że bieg ma formułę otwartą, a więc każdy może dołączyć do sportowców na dowolnym odcinku trasy.

Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia odbyło się 8 września o godzinie 10:00 na Rynku Głównym w Krakowie. Od tego momentu sztafeta będzie biegła non stop – w dzień i w nocy. Zawodników podzielono na drużyny, z których każda musi pokonać 30-kilometrowy odcinek trasy: 10 km biegu i 20 km rowerem. Pocztę Polską będzie reprezentować 9 pracowników należących do Pocztowej Grupy Biegowej Sportowa Paczka.

Bieg Pocztyliona to nie jedyne wydarzenie związane z obchodami 333. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej. Główne uroczystości odbędą się w Wiedniu na wzgórzu Kahlenberg. Goście będę mogli m.in. wziąć udział w odsłonięciu pomnika króla Jana III Sobieskiego i obejrzeć rekonstrukcję bitwy.

kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie
kontakt dla mediów
Daniel Witowski
rzecznik prasowy, Poczta Polska S.A.
Daniel Witowski

rzecznik@poczta-polska.pl

tel: 22 656 54 28

informacje o firmie