nowe produkty/usługi technologie

LG V20 wyznacza najwyższy standard multimediów

07.09.2016 | LG Electronics

Stabilizacja obrazu Steady Record 2.0, szerokokątne obiektywy, wysokiej jakości dźwięk Hi-Fi – to tylko niektóre z wyjątkowych cech nowego LG V20

Firma LG Electronics zaprezentowała najnowszego członka rodziny V – model V20, wyposażony w funkcje multimedialne niespotykane dotąd w urządzeniach mobilnych. Wdrożono w nim wiele rozwiązań, które zapewniają najlepszą w tej klasie sprzętu jakość dźwięku i obrazu: stabilizację obrazu podczas filmowania Steady Record 2.0, przetwornik cyfrowo/analogowy Hi-Fi Quad, opcję nagrywania dźwięku HD czy przedni i tylny aparat z szerokokątnymi obiektywami. Ponadto, jest to pierwszy na świecie smartfon z fabrycznie zainstalowanym systemem operacyjnym Android 7.0 Nougat oraz nową funkcją wyszukiwania Google In Apps.

LG V to linia flagowych smartfonów, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu najwyższej satysfakcji z odtwarzania filmów oraz dźwięku. Projektując najnowszy model, firma LG przyjrzała się użytkownikom LG V10 - pierwszego smartfona z serii V. Analiza ich oczekiwań oraz potrzeb potwierdziła, że następca, powinien zostać zaprojektowany z myślą o fanach multimediów, którzy kochają dzielić się swoimi przeżyciami.

Mini studio filmowe

Stabilizacja obrazu podczas filmowania Steady Record 2.0

Smartfon LG V20, którego sercem jest procesor Qualcomm® Snapdragon™ 820 z modemem X12 LTE, został wyposażony w funkcję Steady Record 2.0, opartą na elektronicznej stabilizacji obrazu EIS 3.0 firmy Qualcomm Technologies. Funkcja ta kompensuje drgania, dzięki czemu filmy nagrywane nowym LG V20 wyróżnia wyjątkowo ostry obraz. Elektroniczna stabilizacja (EIS) współpracuje z żyroskopem, co zwiększa dokładność synchronizacji między obrazem a przesyłanym sygnałem, dzięki czemu czas reakcji został zmniejszony do zaledwie 50 milisekund. Dopełnieniem EIS jest stabilizacja cyfrowa (DIS), która dodatkowo poprawia jakość filmu podczas przetwarzania końcowego – odpowiednio dostosowuje obiekty znajdujące się w kadrze oraz minimalizuje zniekształcenia spowodowane efektem „rolling shutter”.

więk Hi-Fi także w video

Smartfon LG V20 pozwala na nagrywanie filmów z dźwiękiem w jakości Hi-Fi. Użytkownik może także ręcznie regulować ustawienia najważniejszych opcji, takich jak filtr górnoprzepustowy (LCF), który redukuje niepożądane szumy otoczenia czy Limiter (LMT) pozwalający na ustawienie odległości, z której jest rejestrowany dźwięk, co ułatwia jego wychwytywanie. Wszystkie odgłosy nagrywane przez smartfon V20 można zapisać w formacie LPCM (Linear Pulse Code Modulation) 24-bit / 48 kHz – typie plików stosowanych w profesjonalnym sprzęcie wideo.

Dźwięk w najwyższej jakości

Hi-Fi Quad po raz pierwszy

V20 jest pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad firmy ESS Technology, twórcy sprzętu audio najwyższej klasy. Zastosowany w smartfonie V20 procesor przetwarzający dźwięk pracuje na układzie ESS SABRE ES9218, dzięki czemu minimalizuje zniekształcenia oraz szumy otoczenia nawet o 50%. 75-stopniowa, precyzyjna regulacja głośności oraz balansu stereofonicznego, a także obsługa formatów z bezstratną kompresją, takich jak FLAC, DSD, AIFF, czy ALAC, sprawiają, że smartfon V20 zapewnia wysoką jakość dźwięku w każdych słuchawkach.

Nagrywanie dźwięku HD

Nowy V20 został wyposażony w HD Audio Recorder, który zapewnia zupełnie nowe możliwości nagrywania dźwięku smartfonem. W połączeniu z trzema mikrofonami o wysokiej czułości (AOP), funkcja ta pozwala na rejestrowanie dźwięku o studyjnej jakości, szerszym zakresie dynamiki i częstotliwości. Dzięki temu V20 gwarantuje jakość nagrań nieosiągalną dla konwencjonalnych smartfonów. W trybie studyjnym, przy użyciu przycisków przypominających te stosowane w kamerach wideo, można ręcznie kontrolować parametry dźwięku oraz korzystać z funkcji Music Recorder, która umożliwia nagrywanie śpiewu i miksowanie go z zarejestrowanym wcześniej podkładem muzycznym.

Stale doskonaląc funkcje audio w swoich smartfonach, firma LG kontynuuje partnerstwo z firmą B&O PLAY. Właśnie dzięki tej współpracy model LG V20 odtwarza dźwięk o tak naturalnym i zrównoważonym brzmieniu1.

Szeroka perspektywa zdjęć

Szeroki kąt z każdej strony

Dzięki szerokokątnym obiektywom, kamery w LG V20 mają większe pole widzenia, dzięki czemu są w stanie uchwycić w kadrze więcej szczegółów. Przedni aparat z matrycą 5 MP i obiektywem o kącie widzenia 120 stopni poszerza możliwości wykonywania zdjęć selfie - pozwala objąć jeszcze większą grupę osób. Tylny z matrycą 8 MP i obiektywem o kącie widzenia 135 stopnie doskonale sprawdza się przy wykonywaniu zdjęć na tle pięknych krajobrazów lub wewnątrz dużych, zamkniętych przestrzeni, takich jak stadiony. Smartfon posiada także aparat 16 MP ze standardowym obiektywem o dużej jasności i kącie widzenia 75 stopni.

Idealny moment z funkcją Auto Shot

W przednim aparacie LG V20 zastosowano funkcję Auto Shot, która współpracując z opcją wykrywania twarzy, wyzwala migawkę wtedy, gdy fotografowana osoba jest gotowa do zdjęcia. Oznacza to, że idealne selfie można zrobić bez konieczności naciskania przycisku, co pozwala uniknąć dodatkowego drżenia aparatu i ograniczyć ryzyko wykonania poruszonej fotografii.

Hybrydowy autofokus

Smartfon LG V20 został wyposażony w innowacyjny, hybrydowy autofokus, dzięki któremu każde ujęcie jest idealnie ostre i stabilne – zarówno podczas filmowania, jak i fotografowania. Nowa funkcja łączy w sobie trzy metody regulacji: laserową, z detekcją fazy oraz z detekcją kontrastu. W zależności od warunków, smartfon V20 automatycznie wybiera jeden z dwóch pierwszych trybów, a następnie koryguje ustawienia korzystając z detekcji kontrastu.

Multizadaniowość i łatwy dostęp do informacji

Drugi wyświetlacz

Cieszący się dużą popularnością drugi wyświetlacz, zastosowany po raz pierwszy w smartfonie V10, gwarantuje teraz lepszą widoczność. Podobnie jak w poprzednim modelu, został umieszczony nad głównym ekranem, jednak wyświetlane na nim treści różnią się od tych z 2015 roku. Dodatkowy wyświetlacz ma w porównaniu do modelu V10 dwukrotnie większą jasność oraz o połowę większe czcionki, dzięki czemu pozwala na szybkie sprawdzanie powiadomień i ostrzeżeń także przy świetle słonecznym.

Funkcja Expandable Notifications pozwala na powiększanie powiadomień poprzez dotknięcie przycisku na dodatkowym ekranie. Dzięki temu można w mgnieniu oka przeczytać długą wiadomości i szybko na nią odpowiedzieć lub przesłać informacje do innych osób.

Interfejs użytkownika LG UX 5.0+

Smartfon LG V20 został wyposażony w interfejs użytkownika LG UX 5.0+ - udoskonaloną wersję nakładki znanej z modeli LG G5. Wprowadzono zmiany, dzięki którym korzystanie z funkcji multimedialnych stanie się jeszcze wygodniejsze. Co więcej, jest to pierwszy na świecie interfejs smartfona, który współpracuje z systemem operacyjnym Android 7.0 Nougat.

Oznacza to, że smartfon LG V20 może bez problemów korzystać z funkcji Multi-window, która pozwala podzielić ekran tak, by mogły być wyświetlane dwie aplikacje jednocześnie. Dzięki temu, użytkownicy przeciągając pliki między dwoma oknami, mogą w prosty sposób przenosić tekst czy zdjęcia. W ten sposób użytkownicy mogą robić na swoim smartfonie wiele rzeczy jednocześnie, w pełni wykorzystując możliwości głównego wyświetlacza IPS Quantum Display o przekątnej 5,7 cala2.

Proste wyszukiwanie z In Apps

LG V20 jest pierwszym na świecie smartfonem z funkcją In Apps firmy Google. Nowy tryb wyszukiwania pomaga w znajdowaniu treści zawartych nie tylko we wbudowanych aplikacjach systemu, takich jak kontakty, poczta elektroniczna, wiadomości tekstowe czy zdjęcia, ale także w aplikacjach zainstalowanych przez użytkownika. Dzięki nowej funkcji Google, użytkownicy mogą znaleźć np. ostatnio używane aplikacje, wiadomości do przeczytania, czy osoby, z którymi trzeba się skontaktować bez konieczności wpisywania zapytania w polu tekstowym.

Wspaniały wygląd oraz trwała obudowa

Najlepsze materiały

By połączyć wytrzymałość z eleganckim designem, firma LG do pokrycia nowego smartfona zastosowała aluminium oraz nowe tworzywo powstałe na bazie krzemu. Tylna ścianka LG V20 została wykonana ze stopu AL6013, który ze względu na trwałość oraz lekkość jest wykorzystywany podczas budowy samolotów, jachtów oraz rowerów górskich. Dodatkowo, górna oraz dolna krawędź smartfona zostały zabezpieczone poliwęglanem z dodatkiem krzemu (Si-PC) – materiałem stosowanym do produkcji kasków. Jest on w stanie pochłonąć o 20% więcej energii uderzenia niż konwencjonalne tworzywa, co doskonale chroni V20 przed uszkodzeniami podczas upadków.

Trwałość

Smartfon LG V20 pomyślnie przeszedł badania zgodności z normą MIL-STD 810G dotyczącą odporności na wstrząsy spowodowane upadkiem podczas transportu. Testy, przeprowadzone przez niezależne laboratorium spełniającym normy armii USA, wykazały, że nowy model LG może zachować właściwości użytkowe po wielokrotnym upadku z wysokości 1,2 m i uderzeniu w podłoże w różnych pozycjach, w tym przodem, tyłem, bokami i narożnikami.

„Projektując smartfon LG V20 udoskonaliliśmy najpopularniejsze funkcje wideo oraz audio dostępne w V10” powiedział prezes firmy LG Electronics oraz działu Mobile Communications. „LG V20 ustanawia nowy standard wśród smartfonów klasy premium, jeszcze dokładniej spełniając potrzeby i wymagania użytkowników”.

Już we wrześniu smartfon LG V20 będzie dostępny w Korei. W kolejnych tygodniach pojawi się również w innych regionach - informacje na temat dostępności nowego modelu na pozostałych rynkach będą podawane lokalnie.

Podstawowe dane techniczne: 3

 

 • Chipset: Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 820
 • Wyświetlacz: główny IPS Quantum, 5,7 cala, QHD (2560 x 1440 pikseli, 513 pikseli na cal); dodatkowy IPS Quantum (160 x 1040 pikseli, 513 pikseli na cal)
 • Pamięć: 4 GB pamięci RAM LPDDR4 / 64GB pamięci ROM ROM / karta microSD (maks. 2T B)
 • Aparat: Przedni 5MP z obiektywem F1,9 (szerokokątnym) / tylny 16MP z obiektywem F1,8 i stabilizacją optyczną (standardowym) oraz 8MP z obiektywem F2,4 (szerokokątnym)
 • Bateria: 3200 mAh (wyjmowana)
 • System operacyjny: Android 7.0 Nougat
 • Wymiary: 159,7 x 78,1 x 7,6mm
 • Sieć komórkowa: LTE-A 3 pasmo CA
 • Łączność: modem X12 LTE (maks. 600 Mb/s, LTE kategoria 12 z agregacją częstotliwości 3x) / Wi-Fi (802.11 a, b, g, n, ac) / USB typu C / Bluetooth 4.2 BLE / NFC
 • Kolory: tytanowy / srebrny / różowy
 • Inne: Nagrywanie filmów z dźwiękiem Hi-Fi / stabilizacja obrazu podczas filmowania Steady Record 2.0 / nagrywanie dźwięku HD / tryb studyjny / mikrofon o wysokim punkcie przesterowania AOP / drugi wyświetlacz/ 32-bitowy przetwornik cyfrowo/analogowy Hi-Fi Quad / funkcja In Apps / funkcje przygotowane w współpracy z B&O / skaner linii papilarnych / funkcja Qualcomm® Quick Charge™ 3.0

1 Wersja z funkcjami przygotowanymi we współpracy z firmą B&O PLAY będzie dostępna tylko w wybranych krajach.

2 Film dostępny pod adresem https://youtu.be/u8gf32H1WOs

3 Dane techniczne mogą różnić się w zależności od kraju sprzedaży..

Qualcomm oraz Snapdragon są znakami towarowymi firmy Qualcomm Incorporated, zarejestrowanymi w USA oraz innych krajach. Quick Charge jest znakiem towarowym firmy Qualcomm Incorporated.

Qualcomm Snapdragon oraz Qualcomm Quick Charge są produktami firmy Qualcomm Technologies, Inc.

informacje o firmie

O firmie LG Electronics, Inc.

Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Dział Mobile Communications firmy LG Electronics

Dział Mobile Communications firmy LG Electronics jest jednym z wiodących, światowych producentów innowacyjnych urządzeń mobilnych. Stosując przełomowe technologie oraz innowacyjne wzornictwo, firma LG opracowuje kolejne funkcjonalne produkty, stale rozwijając nowe rozwiązania z zakresu wyświetlaczy, baterii, optyki aparatu oraz łączności LTE. W ten sposób firma LG Electronics tworzy szeroką ofertę smartfonów i akcesoriów mobilnych pasujących do stylu życia konsumentów na całym świecie. LG stara się zapewnić zabawy mobilnej, która rozciąga się poza zakres tradycyjnych smartfonów. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

informacje o firmie

O firmie LG Electronics, Inc.

Firma LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących innowacyjne technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, urządzeń mobilnych oraz sprzętu AGD. LG zatrudnia 77 000 osób w 125 oddziałach na całym świecie. W roku 2015 globalna sprzedaż firmy osiągnęła wartość 48,8 miliarda USD. Działalność LG Electronics obejmuje cztery działy: Home Entertainment, Mobile Communications, Home Appliance & Air Solution oraz Vehicle Components. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek oraz lodówek. W roku 2016 firma otrzymała tytuł ENERGY STAR® Partner of the Year. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.

Dział Mobile Communications firmy LG Electronics

Dział Mobile Communications firmy LG Electronics jest jednym z wiodących, światowych producentów innowacyjnych urządzeń mobilnych. Stosując przełomowe technologie oraz innowacyjne wzornictwo, firma LG opracowuje kolejne funkcjonalne produkty, stale rozwijając nowe rozwiązania z zakresu wyświetlaczy, baterii, optyki aparatu oraz łączności LTE. W ten sposób firma LG Electronics tworzy szeroką ofertę smartfonów i akcesoriów mobilnych pasujących do stylu życia konsumentów na całym świecie. LG stara się zapewnić zabawy mobilnej, która rozciąga się poza zakres tradycyjnych smartfonów. Więcej informacji pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl.