ekonomia/biznes/finanse

Wzrosty przychodów w sierpniu i nowe inwestycje OPONEO.PL

05.09.2016 | Oponeo

W minionym miesiącu spółka OPONEO.PL S.A. wygenerowała 43% więcej zamówień, co przełożyło się na 30% wzrost przychodów ze sprzedaży.

Jednostkowe przychody ze sprzedaży netto osiągnięte przez Spółkę w sierpniu 2016 roku wyniosły 24,5 mln zł wobec 18,8 mln zł za sierpień 2015 roku.

Łącznie przychody za okres od 1 stycznia do 31 sierpnia 2016 roku wzrosły o 23% i wyniosły 280,6 mln zł.

Kilka dni temu Spółka dokonała również istotnej transakcji – objęcia całkowitej kontroli w spółce Autocentrum.pl S.A., kontynuując tym samym swoje plany inwestycyjne w działalność e-commerce.

Dnia 1. września br. podpisała umowę inwestycyjną, na mocy, której nabyła pełen pakiet akcji Spółki.

- Autocentrum.pl S.A. jest właścicielem niezależnego portalu Autocentrum.pl., który od lat zajmuje pozycję wiodącego podmiotu wśród polskich witryn motoryzacyjnych – informuje Dariusz Topolewski, Prezes Zarządu OPONEO.PL S.A. – zakładamy, że w najbliższych latach przychody spółki Autocentrum.pl, wraz z rosnącym znaczeniem portalu na rynku, będą wzrastać, co dodatnio wpłynie na wyniki Grupy Kapitałowej OPONEO.PL – dodaje.

W 2016 roku OPONEO.PL S.A. zyskała 4,2 mln USD na projekcie Elektroda.pl, dzięki transakcji zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a także zainwestowała środki w nową gałąź e-commerce – spółkę Dadelo Sp. z o.o., którą utworzyła z CCR Sport Sp. z o.o. - największym graczem na rynku krajowym w sprzedaży części i akcesoriów rowerowych w internecie.

To jednak nie wszystkie inwestycje, jeszcze jesienią tego roku OPONEO.PL S.A. zamierza uruchomić sprzedaż opon na Węgrzech, poszerzając jednocześnie działalność zagraniczną o kolejny, perspektywiczny rynek.

kontakt dla mediów
Monika Siarkowska
Relacje Inwestorskie, Oponeo
Monika Siarkowska

monika.siarkowska@oponeo.pl

tel: +48 52 374 03 94

informacje o firmie

OPONEO.PL S.A. od 2007 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest liderem w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku. Spółka oprócz serwisów dedykowanych polskim klientom, takich jak: Oponeo.pl, Opony.com, Opony.pl, Motostrada.pl, Felgi.pl posiada również ponad 20 sklepów zagranicznych. Marką spółki i jej głównym portalem jest Oponeo.pl. Firma posiada także popularne forum RTV AGD – Elektroda.pl i jest współwłaścicielem firmy prowadzącej serwis motoryzacyjny Autocentrum.pl. Dodatkowe informacje na stronie www.oponeo.pl.

załączniki

więcej z kategorii ekonomia/biznes/finanse