internet technologie

Netia inwestuje w Chmurę

07.12.2015 | Netia

Zgodnie z przyjętą strategią – Netia rozwija usługi Data Center oraz Cloud na własnych zasobach. W październiku 2015 r. dla klientów biznesowych została uruchomiona platforma usługowa Netia Compute, czyli oferta w formule IaaS (infrastruktura jako usługa), a w pierwszym półroczu 2016 r. zakończy się inwestycja w rozbudowę własnego Data Center.

Już w tej chwili Netia udostępnia środowisko w chmurze, którym można zarządzać za pośrednictwem sieci internet, ale również sieci VPN. Usługi chmurowe w połączeniu z siecią światłowodową Netii stają się kompletnym rozwiązaniem, dzięki któremu systemy IT i aplikacje klienta mogą działać w sposób nieprzerwany i kompleksowy, bez odczuwalnej zmiany jakości pracy.

„Wprowadzenie do oferty usługi Netia Compute oraz inwestycja w Data Center jest dla Netii bardzo istotnym krokiem w obszarze usług ICT. Elastyczne podejście do klienta pozwala nam dostarczać nie tylko standardowe produkty, ale również zaproponować naszym klientom rozwiązania kompleksowe i dostosowane do ich potrzeb” – powiedział Cezary Chałupa, Członek Zarządu Netii – Unit B2B.

Usługa zlokalizowana jest na terenie Polski, a największy w Polsce zasięg sieci światłowodowej Netii gwarantuje szybki dostęp do aplikacji.

Usługa Netia Compute to dopiero początek na przyjętej mapie rozwoju usług chmurowych w Netii. Stanowi doskonałą bazę do zaoferowania rozwiązań hybrydowych, umożliwiających stopniowe przenoszenie zasobów firmy do chmury” – powiedział Paweł Pytlakowski, Dyrektor Projektu Cloud w Netii.

Sposób wykorzystania usługi jest nieograniczony i zależy od potrzeb klienta. Netia Compute umożliwia klientowi wykorzystanie infrastruktury jako m.in. platformy produkcyjnej, środowiska dla aplikacji biznesowych, środowiska back-office, utrzymania aplikacji wspierających pracę biurową, czy platformy testowej i deweloperskiej. Wszystko dostępne od ręki, bez konieczności czekania na rozwiązanie sprzętowe.

Dzięki usłudze Netia Compute klient płaci realnie za coś, czego używa – pojemność, pamięć, a nie za fizyczny sprzęt, który nie jest wykorzystywany w 100% i wymaga zapewnienia odpowiedniego środowiska.

kontakt dla mediów
Karol Wieczorek
PR Manager, Netia
Karol Wieczorek

karol.wieczorek@netia.pl

tel: 223522354

informacje o firmie

O Netii

Netia S.A. jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line.

załączniki

więcej z kategorii internet