nowe produkty/usługi internet ekonomia/biznes/finanse

Start nowego Pekao24

20.04.2010 | Bank Pekao SA

Klienci indywidualni Banku Pekao SA mogą już korzystać z nowego systemu bankowości internetowej Pekao24. Zmieniony został układ menu, szata graficzna i sposób nawigacji - wszystko po to, aby podnieść ergonomię i zwiększyć wygodę realizacji operacji. Z systemu korzysta obecnie blisko 1,5 mln klientów posiadających Eurokonta w Banku Pekao.

- Naszym celem było przebudowanie Pekao24 pod kątem poprawy ergonomii korzystania z systemu oraz komfortu realizacji operacji w Internecie. Tworząc architekturę nowego serwisu kierowaliśmy się oczekiwaniami i sugestiami naszych klientów, badaniami użyteczności przy udziale grup fokusowych, a także światowymi trendami w bankowości elektronicznej - mówi Grzegorz Piwowar, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzorujący działalność Pionu Bankowości Detalicznej.

W nowym Pekao24 menu jest znacznie uproszczone. Podobne do siebie produkty i funkcje zostały połączone lub pogrupowane, dzięki czemu zmniejszyła się liczba opcji oraz zakładek. Tę samą operację można zrealizować z różnych miejsc serwisu. Jednolity standard prezentacji informacji i przejścia między poszczególnymi funkcjami oraz spójna nawigacja ułatwiają realizację poszczególnych etapów operacji.

- Za dużo opcji i funkcji do wyboru to mniejsza efektywność, a w konsekwencji mniejsza wygoda korzystania z bankowości internetowej. Dlatego nowe Pekao24 zostało zaprojektowane tak, aby uwaga użytkownika koncentrowała się na treści strony i wykonywanych operacjach, a nie na nawigacji w serwisie - tłumaczy Bartłomiej Nocoń, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Pekao SA.

Co ważne, klient może indywidualnie dostosowywać serwis do swoich potrzeb i oczekiwań. Może samodzielnie określić liczbę i rodzaj prezentowanych informacji dostępnych na ekranie głównym zaraz po zalogowaniu, wprowadzić „Moje Skróty", czyli własne menu z linkami do najczęściej wykorzystywanych przez niego funkcji, a także nadać posiadanym produktom nazwy własne. W serwisie zastosowane zostały najnowsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

- Uruchomienie nowego Pekao24 jest kolejnym - po wdrożeniu systemu internetowego PekaoFIRMA24 dedykowanego dla firm z sektora MŚP - etapem rozwoju alternatywnych kanałów dostępu do usług Banku Pekao SA. Jest on kluczowy dla zwiększenia satysfakcji naszych Klientów, których średnio 300 tysięcy loguje się każdego dnia do bankowości internetowej Pekao24 - dodaje Grzegorz Piwowar.

W nowym Pekao24 nie ulegają zmianie dane do logowania (numer klienta, hasło i PIN), sposób logowania oraz ustanowione przelewy zdefiniowane, cykliczne i z datą przyszłą. Nie zmienia się również adres strony do logowania - www.pekao24.pl

Wprowadzone zmiany dotyczą również serwisu maklerskiego Pekao24Makler. Wszystkie rodzaje operacji zostały na nowo pogrupowane oraz umieszczone w pięciu sekcjach tematycznych w poziomym menu głównym.

Na koniec 2009 roku z Pekao24 korzystało 1,4 mln posiadaczy Eurokont Pekao SA. W 2009 roku średnio codziennie przybywało ok. 1200 nowych użytkowników systemu. Obecnie klienci wykonują za pośrednictwem Pekao24 ok. 250 tys transakcji dziennie.

 

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie. Bank Pekao SA obsługuje ponad 5 milionów klientów. Bank trzykrotnie zdobył tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2005, 2008 oraz 2009 przyznawany przez magazyn „Euromoney", tytuł Najlepszego Polskiego Banku w roku 2006, 2009 oraz 2010 magazynu „Global Finance", a także trzykrotnie był uznawany za Najlepszy Bank w Polsce w roku  2009, 2008 i 2004 przez magazyn „The Banker" . Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która jest silnie zakorzeniona w 22 europejskich krajach, prowadzi ponad 9800 placówek oraz zatrudnia ponad 165 tys. osób, stanem na koniec 2009 roku.

 

 

 

kontakt dla mediów
Arkadiusz Mierzwa
Rzecznik Prasowy, Dyrektor Biura Relacji z Mediami i Komunikacji Zarządu, Bank Pekao SA
Arkadiusz Mierzwa

arkadiusz.mierzwa@pekao.com.pl

tel: +48 22 524 54 48

informacje o firmie

załączniki

więcej z kategorii nowe produkty/usługi