Informacje redakcyjne

W zaciąganiu kredytów jesteśmy na czele Europy. Czy już każdy z nas jest zadłużony?

19.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

52% Polaków zaciągnęło kredyt na zakup dóbr konsumpcyjnych, a 35% – finansuje w ten sposób wakacyjne wyjazdy. I chociaż nasza sytuacja finansowa z roku na rok się poprawia, nadal nie potrafimy dobrze zarządzać swoim budżetem.

Deweloperzy zaczną wynajmować mieszkania?

18.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Chciałbyś wprowadzić się do nowo powstałego mieszkania, ale nie masz zdolności kredytowej? Żaden problem. Zamiast kupować takie mieszkanie od dewelopera, możesz je od niego wynająć. Problem w tym, że… nie w Polsce, gdzie tego typu ofert trzeba szukać ze świecą.

Pokaż mi swoje geny, a powiem ci, jaki możesz mieć nowotwór

17.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Polska znajduje się w czołówce Europy, jeśli chodzi o zachorowalność na nowotwory. Są one jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnych zgonów Polaków. W przypadku wielu nowotworów ryzyko zachorowania zwiększają określone predyspozycje genetyczne.

Firmy zdają sobie sprawę z zagrożeń cyfrowych, ale czy dokładają starań, aby im zapobiegać?

16.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Aż 86% członków zarządów firm oraz osób z najwyższego managementu nie ma zaufania do systemów bezpieczeństwa swoich organizacji – wynika z 19. Światowego Badania Bezpieczeństwa Informacji „Droga do cyberbezpieczeństwa: wykrywaj, chroń, reaguj”.

Czy spowalniająca gospodarka nie zahamuje rozwoju rynku nieruchomości?

13.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Potrzeby lokalowe Polaków ciągle pozostają niezaspokojone, dlatego popyt na mieszkania cały czas jest duży. Dodatkowo mamy obecnie niskie stopy procentowe. Deweloperzy mogą więc patrzeć w przyszłość ze spokojem.

Małe jest piękne. Czy ta zasada sprawdza się również na rynku mieszkaniowym?

12.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

W Polsce ciągle borykamy się z deficytem mieszkaniowym. W jego zmniejszeniu pomogłaby budowa większej liczby mikromieszkań. Tymczasem rząd nie zdecydował się zmienić przepisów, według których mieszkaniem może być lokal mający co najmniej 24 m2 powierzchni.

W 2016 r. upadło w Polsce ponad 600 firm

11.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

603 firmy zbankrutowały w ubiegłym roku w naszym kraju. To o 134 mniej niż w roku 2015. Wynik ten zawdzięczamy między innymi nowym przepisom upadłościowym i restrukturyzacyjnym. Łącznie podmiotów niewypłacalnych (wliczają się również te poddawane sanacji) było jednak więcej – 802.

Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

10.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim, i przystępują do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. A potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło.

Ubezpieczenia upraw są dofinansowywane. Dlaczego tylko co trzeci rolnik z nich korzysta?

09.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Susze, ulewy, gradobicia, przymrozki – między innymi na te zjawiska przyrodnicze są narażone gospodarstwa rolne. Mimo tego jedynie ok. 33% ich właścicieli decyduje się na ubezpieczanie upraw. Dlaczego tak się dzieje i jakie inne produkty mogą pomóc rolnikom w zwiększeniu bezpieczeństwa ich działalności.

Content marketing w formie wideo lepiej trafia do odbiorców. Czy firmy wykorzystują ten potencjał?

05.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Rok 2016 niewątpliwie stał pod znakiem rozwoju wideo. Jednym z najbardziej widocznych trendów był znaczący przyrost dziennikarskich treści filmowych na internetowych portalach informacyjnych. Innym – dynamiczny wzrost znaczenia wideo na żądanie. ...

Prąd i gaz od jednego sprzedawcy – czy będzie taniej?

04.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Każdy z nas stara się oszczędzać na rachunkach domowych i szuka różnych sposobów, by były one jak najniższe. Jednym z rozwiązań jest kupowanie prądu i gazu od tego samego sprzedawcy w ramach oferty dual fuel.

Rolnik szuka… dofinansowania

03.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Rolnika, który szuka dofinansowania na prowadzenie swojej działalności, ma prawo rozboleć głowa. Możliwości jest wiele. Wyboru trzeba tymczasem dokonać optymalnego, tak aby móc jak najlepiej spożytkować otrzymane środki. ...

„Inteligentne” miasta nie powstaną bez współpracy obywateli, przedsiębiorców i urzędników

02.01.2017 06:00 Informacja redakcyjna

Inwestycje w „inteligentne” rozwiązania w miastach przynoszą im rozwój, polepszają życie obywateli i poprawiają warunki do prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców. Co ważne, nowoczesne narzędzia nie są dostępne jedynie dla dużych i bogatych ośrodków.

Wybór dobrego ośrodka szkolenia kierowców to nie wyższa szkoła jazdy

30.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Zdawalność egzaminów praktycznych na prawo jazdy jest w Polsce niska. W 2014 r. wynosiła 34,5%. Dla porównania w Niemczech było to 74%, a w Wielkiej Brytanii – 46,9%. Rygorystyczne zasady egzaminowania nie przekładają się niestety na bezpieczeństwo.

Niepoprawne parzenie herbaty może odbić się na zdrowiu

29.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów wśród Polaków. Czy jednak wszyscy potrafimy parzyć ją prawidłowo? Okazuje się, że nie. Ekspertka radzi, jak parzyć herbatę, aby była ona smaczna i zdrowa.

Budujesz lub remontujesz dom? Uważaj, kiedy zaczną się prawdziwe schody

28.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Każdy, kto buduje lub gruntownie remontuje swój dom, staje w końcu przed wyborem schodów. Po ich stopniach będziesz wchodzić i schodzić prawdopodobnie kilka, kilkanaście razy dziennie, dlatego decyzja musi być dobrze przemyślana.

Prawie połowa MŚP zamierza ciąć koszty

27.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

45% przedsiębiorców kierujących małą lub średnią firmą uważa, że rok 2016 był dla nich rokiem udanym, a 24% spodziewa się, że sytuacja ich przedsiębiorstwa w najbliższych 12 miesiącach się poprawi. Mimo tego aż 41% za swój priorytet na kolejny rok uznaje redukcję kosztów. ...

Program Mieszkanie plus odpowiedzią na potrzeby lokalowe Polaków?

23.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Sytuacja mieszkaniowa w Polsce jest jedną z najgorszych w całej Europie. Jak wynika z „Badania na temat mieszkalnictwa w Polsce” z 2015 r., prawie 2/3 Polaków ma jakieś problemy mieszkaniowe. 52% badanych uważa z kolei, że brak mieszkania i szans na nie to jeden z trzech najważniejszych problemów polskich rodzin.

Leasing sprzętu IT w Polsce ciągle w powijakach?

22.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Tym, co najbardziej odróżnia polski rynek leasingu od zachodnioeuropejskiego, jest znacznie mniejszy udział leasingu sprzętu IT. W Polsce stanowi on ok. 1,5% rynku, podczas gdy w Europie Zachodniej kilkanaście razy więcej. ...

Ile kosztują dziecięce marzenia?

21.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

65% polskich dzieci wierzy w św. Mikołaja. W młodszych grupach wiekowych odsetek ten sięga blisko 90%. To dobrze: postać św. Mikołaja jest potrzebna, ponieważ upiększa dzieciństwo i nadaje świętom dodatkowej magii.

Nie kupuj karpia w worku. Sprawdź, czy jest świeży

20.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Nie samym karpiem żyje człowiek. Coraz więcej Polaków oprócz typowych świątecznych potraw przygotowuje na święta coś nietradycyjnego. Na naszych stołach zaczynają pojawiać się np. owoce morza.

Chcesz uniknąć dodatkowych kilogramów w święta? Nie stawaj na wagę

19.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

W święta jemy więcej niż zwykle. Podczas wigilijnej kolacji spożywamy przeciętnie od 500 do 1500 kcal. Po paru dniach obżarstwa nasza waga może wzrosnąć nawet o kilka kilogramów. A tymczasem wkrótce sylwester! Co zrobić, aby nie przytyć zanadto w święta, i jak powrócić bez problemów do dawnej wagi?

Dziczyzna wraca na świąteczne stoły. Czy tradycyjny bigos odejdzie do lamusa?

16.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Bigos z kiełbasą, schab ze śliwką, pieczony boczek – jeśli chodzi o mięso, które jemy w święta, jesteśmy tradycjonalistami. A może by w tym roku spróbować jednak czegoś nowego. W polskiej kuchni coraz częściej zaczyna pojawiać się dziczyzna. ...

Byłeś grzeczny w tym roku? Zobacz, jakiego prezentu od pracodawcy możesz się spodziewać

15.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Blisko 90% polskich pracodawców obdarowuje swoich pracowników w okresie przedświątecznym prezentami – wynika z badania „O czym marzą Polacy na święta?”. Jeśli chodzi o świadczenia dodatkowe, zatrudnione osoby najbardziej liczą na bony i kupony podarunkowe (55%), dofinansowanie do zajęć sportowych i rekreacyjnych (31%), dodatkowy płatny urlop (30%) i bilety do kina, teatru lub na koncert (29%). ...

Uprawiasz sport zimą? Sprawdź, jak możesz zwiększyć komfort i bezpieczeństwo

14.12.2016 06:00 Informacja redakcyjna

Z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża zimą na narty czy snowboard. Podczas uprawiania sportów zimowych musimy czuć się nie tylko bezpiecznie, lecz także komfortowo. Podstawą jest wybór odpowiedniej odzieży, dzięki której niestraszne nam będą żadne warunki atmosferyczne i unikniemy przeziębienia, a do tego będziemy wyglądać modnie.

Bezpłatne materiały

Jeśli jesteś wydawcą, dziennikarzem lub blogerem, uzyskaj akredytację i korzystaj z nieodpłatnej licencji umożliwiającej wykorzystanie treści.

Dodaj swoją informację i wyślij ją do mediów:

Wideo od redakcji
Polskie produkty doceniane za granicą. Wartość eksportu wzro
              ...
Polskie produkty doceniane za granicą. Wartość eksportu wzro ...
Polski rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych najwięk
              ...
Polski rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych najwięk ...
Ponad 70% klientów do wyboru produktu przekonuje marketing t
              ...
Ponad 70% klientów do wyboru produktu przekonuje marketing t ...
Czy nowoczesne obiekty miejskie powinny łączyć funkcje bizne
              ...
Czy nowoczesne obiekty miejskie powinny łączyć funkcje bizne ...
66% Polek chce pracować za granicą
66% Polek chce pracować za granicą